Wyszukaj spośród 19625 ofert pracy

10 sposobów na rozwój osobisty

W dzisiejszych czasach stawianie na swój rozwój osobisty stało się obowiązkiem każdej osoby, która chce osiągnąć sukces. Jak jednak w niego zainwestować, kiedy wiele kursów jest przerażająco drogich, a nasz czas jest ograniczony?

Po pierwsze… Przemyśl w jakim kierunku rozwoju osobistego chciałbyś podążać. Rozpisz wstępny plan na czym Ci najbardziej zależy i jak wyobrażasz sobie swoją przyszłość. Wejdź w szczegóły i zaplanuj kilka kwestii na najbliższy miesiąc – nawet jeśli będą to drobne sprawy. Przed Tobą ocean możliwości, a tylko od Ciebie zależy czy będziesz potrafił z niego właściwie skorzystać. Uwierz w siebie i działaj!

Po drugie… Rozwój osobisty to także doskonalenie umiejętności, które już posiadasz. Umiesz mówić w języku hiszpańskim? Nie ćwicz tego przez pół roku, a zasób Twojego słownictwa drastycznie zmaleje. Nie lekceważ więc swojej wiedzy, tylko stale ją pogłębiaj, by nigdy nie znaleźć się w punkcie, kiedy będziesz zmuszony uznać, że coś nieodwracalnie straciłeś.

Po trzecie… W Internecie znajdziesz całą masę darmowych kursów. Marketing? Matematyka? Sztuka wywierania wpływu? Techniki negocjacji? Poszukaj kursów, które Cię interesują i poświęć im kilkanaście minut dziennie. W skali miesiąca pozwoli Ci to regularnie przyswajać nową wiedzę.

Po czwarte… Spotykaj się z wartościowymi, inteligentnymi znajomymi. Rozmowy z takimi osobami pobudzają intelekt, ich opowieści wzbudzają ciekawość do zainteresowania się tematami, o których mówią, a i Ty możesz z nimi podzielić się swoją wiedzą. To zaś świetny sposób na powtórkę materiału, którego nauczyłeś się w przeszłości.

Po piąte… Poświęć 20 minut dziennie na czytanie najnowszych informacji z Twojej branży – zarówno przez Internet, jak i z czasopism. Kupuj je regularnie. Chcesz być najlepszy w tym co robisz? Codziennie odświeżaj umysł i bądź jak brzytwa!

Po szóste… Naucz się języka obcego lub rozwijaj tę umiejętność. Zapisz się na kurs, oglądaj obcojęzyczną telewizję, słuchaj radia, śpiewaj zagraniczne piosenki. Każda okazja jest dobra, by ćwiczyć, a że języki obce otaczają nas z każdej strony, więc Twoje zadanie jest ułatwione.

Po siódme… W Internecie znajdziesz nawet prawdziwe wykłady naukowe z prestiżowych uczelni. Często są one fascynujące, gdyż prowadzą je wybitni specjaliści. Spróbuj poświęcić temu trochę czasu, możliwe, że się w to wciągniesz, a będzie to wtedy potężny zastrzyk wiedzy dla Ciebie.

Po ósme… Poszukaj blogów o rozwoju osobistym. Najlepiej prowadzonych przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem. Czytaj, edukuj się, podążaj zawsze do przodu!

Po dziewiąte… Odwiedź targi pracy. Skorzystaj z pomocy doradców kariery, którzy na podstawie Twojego CV i rozmowy z Tobą pomogą wybrać Ci najlepszą ścieżkę dalszego rozwoju. Bardzo często w takich miejscach możliwe jest skorzystanie z dodatkowych kursów, które uczynią Cię atrakcyjniejszym na rynku pracy.

Po dziesiąte… W każdym dużym mieście organizowane są szkolenia wspomagające rozwój osobisty, a także inicjatywy z przeróżnych branż, którymi warto się zainteresować. Może być to dobry pomysł na przyjemne spędzenie czasu w ciekawym towarzystwie, a także szansa na zyskanie nowej wiedzy.

Komentarze

Dodaj nowy komentarz