Wyszukaj spośród 4990 ofert pracy

KALKULATOR NETTO BRUTTO

Oblicz Twoje wynagrodzenie netto i brutto

Typ umowy:
% ubezpieczenie wypadkowe
koszty uzyskania przychodu
Miesięczne zarobki: Wstaw do wszystkich miesięcy

Brutto ZUS pracownika Zdrowotne Zaliczka
PDOF
Netto Koszt pracodawcy
Emeryt. Rent. Chorob. Razem ZUS FP i FGŚP Suma
{{months[i].short}} {{wynagrodzenia[i]}} {{emerytalne[i]}} {{rentowe[i]}} {{chorobowe[i]}} {{suma[i]}} {{zdrowotne[i]}} {{pdof[i]}} {{netto[i]}} {{round(pracodawca_zus[i])}} {{round(fpifgsp[i])}} {{round(sum[i])}}
Suma {{arraySum(wynagrodzenia)}} {{arraySum(emerytalne)}} {{arraySum(rentowe)}} {{arraySum(chorobowe)}} {{arraySum(suma)}} {{arraySum(zdrowotne)}} {{arraySum(pdof)}} {{arraySum(netto)}} {{arraySum(pracodawca_zus)}} {{arraySum(fpifgsp)}} {{arraySum(sum)}}
  • Składka na ubezpieczenie rentowe po stronie pracownika wynosi 1,5%, a po stronie pracodawcy 6.5%.
  • Koszty uzyskania przychodu wynoszą 111,25 zł, a podwyższone koszty przychodu 139,06 zł.
  • Ulga podatkowa wynosi 556,02 zł.

Uwaga! Kalkulator wynagrodzeń netto brutto spełnia jedynie rolę informacyjną i nie może być stosowany do wyliczeń wynagrodzeń brutto / netto dla pracowników w warunkach funkcjonowania podmiotów gospodarczych. SzukamPracy.pl nie gwarantuje poprawności wyników podanych przez aplikację kalkulator brutto-netto oraz nie ponosi odpowiedzialności za użycie kalkulatora pensji do rozliczeń pomiędzy pracodawcami a pracownikami. Narzędzie wyliczy również zaliczki na PIT oraz składki ZUS. Wykorzystując nasz kalkulator mogą Państwo obliczyć pensję netto, pensję brutto oraz koszty związane z zatrudnieniem.

KALKULATOR WYNAGRODZEŃ NETTO BRUTTO


Ten kalkulator netto brutto wynagrodzeń pozwala na przeliczenie kwoty Twojego wynagrodzenia z wartości brutto na netto, a także z netto na brutto dla 3 typów umów:

  • umowa o pracę
  • umowa zlecenie
  • umowa o dzieło

Nasze autorskie narzędzia pozwalają na szybkie dokonanie obliczeń, dzięki którym dowiesz się, jakiej wysokości pensję oferuje Ci pracodawca. Kalkulator wynagrodzeni nettoi bruttoa na Szukampracy.pl posiada funkcję wyliczenia składki ZUS oraz zaliczki PIT, którą zobowiązany jest odprowadzaćt pracodawca. Dodatkowo kalkulator przedstawia koszty pracodawcy przy wszystkich rodzajach umów. Kalkulator wynagrodzeń jest przydatnym narzędziem dla każdego, kto zmienia pracę i nie wie, ile finalnie wyniesie jego wynagrodzenie, lub nie wie jaka umowa będzie dla niego najkorzystniejsza. Podkreślamy, że nasz kalkulator pełni funkcję informacyjną i nie powinien być stosowany w szerszej skali. Pamiętaj, że każda umowa rządzi się swoimi prawami, dlatego obliczenia mogą się w niewielkim stopniu różnić od Twojego rzeczywistego wynagrodzenia. Z tym kalkulatorem pensji netto brutto dowiesz się jak oszacować swoje zarobki.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Kalkulator netto brutto - podstawowe informacje:

Pensja netto to Twoje wynagrodzenie brutto zmiejszone o wartość składki ZUS, która zawiera składkę: emerytalną, rentową, chorobową i zdrowotną a także zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. W ramach umowy o pracę wystepuje obowiązek odprowadzania wszystkich składek. Dochody pozyskane w ramach umowy o dzieło zmniejszają się tylko o zaliczkę na podatek dochodowy.

Pensja brutto to wynagrodzenie w którym nie potrącono jeszcze składek ZUS i nie pobrano zaliczki na podatek dochodowy. Wysokość wszystkich potrąceń zależy od wysokości wynagrodzenia, rodzajy umowy.

Umowa o prace:

Osoby w związku małżeńskim mają pełne prawo do wspólnego rozliczenia dochodów. Jeżeli Twoja pensja jest na tyle duża, że wkoczyłeś na drugi próg podatkowych istnieje szansa, że pomniejszych wartość podatku.

Jeżeli pracę wykonujesz poza miejscem zamieszkania i ponosisz z tego tytułu dodatkowe koszty, możesz zapłacić mniejszy podatek. W ramach rozliczenia rocznego PIT możesz rozliczyć okresowe bilety imienne na pociąg lub autobus.

Umowa zlecenie:

Studenci i uczniowie do 26 roku życia, którzy pracują w ramach umowy zlecenie, zwolnieni są z odprowadzania składek ZUS.

Wybierz tę opcje jeżeli posiadasz tylko umowę zlecenie.

Wybierz opcje jeżeli planujesz zawrzeć kolejną umowe zlecenie. Jeżeli już pracujesz na umowie nie musisz opłacać składek ZUS. Twoje wynagrodzenie zmniejsza się tylko o zaliczkę na podatek dochodowy.

Umowa o dzieło:

Jeżeli jesteś Twórcą lub autorem (np. programista) wybierz koszt uzyskania przychodu 50%