Wyszukaj spośród 4148 ofert pracy

4,8% bezrobocie. Raport

Z dużą przyjemnością publikujemy wszystkie świetne informacje dotyczące malejącego bezrobocia w Polsce. Właśnie wpłynęła kolejna, od unijnego urzędu statystycznego Eurostat. Według nich w naszym kraju stopa bezrobocia wynosi aktualnie 4,8%.

Tym bardziej to cieszy, jeśli porównamy ten wynik z rokiem ubiegłym, kiedy w analogicznym okresie odnotowaliśmy stopę bezrobocia kształtującą się na poziomie 6,3%.

W strefie euro aktualnie wynosi ona 9,1%. Rok temu była ona jeszcze wyższa – 10,2%. Trochę lepiej wyglądają statystyki, jeśli pod uwagę weźmiemy wszystkie kraje europejskie, bez podziału na te ze strefy euro i poza nią. Stopa wynosi wtedy 7,7%.

Eurostat swoje wyniki opiera na procencie osób w wieku 15 – 74, które pozostają bez pracy, ale są ją w stanie podjąć i aktywnie poszukiwali zatrudnienia w ciągu ostatnich tygodni. W odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym, konkretnym kraju.

W Polsce, na podstawie informacji Eurostatu, mamy obecnie  821 tysięcy bezrobotnych. Miesiąc wcześniej było ich 828 tysięcy.

Komentarze

Dodaj nowy komentarz