Wyszukaj spośród 4148 ofert pracy

Rozwiniemy umiejętności, dostaniemy podwyżki. Raport nastroju

Badanie Confidence Index przeprowadzone przez firmę Michael Page przynosi wyniki potwierdzające spory powiew optymizmu panujący wśród Polaków. Trudno się temu zresztą dziwić – bezrobocie regularnie spada od kilkunastu miesięcy, czego skutkiem fakt, iż czujemy się coraz pewniej na rynku pracy.

60% ankietowanych jest zdania iż, sytuacja na rynku pracy ulegnie jeszcze większej poprawie, choć taka sama ilość badanych twierdziła, że już jest ona dobra.

Ta ocena współgra z faktem, że aż 41% osób twierdzi, że spodziewa się awansu jeszcze w tym roku. To dużo zważywszy na to, że tego typu zdarzenia nie są codziennością w zakładach pracy. Pracobiorcy zdają sobie jednak sprawę, że w czasach, kiedy pracodawcy przyszło zabiegać o dobrego pracownika, będzie miało to miejsce coraz częściej. Byle tylko go usatyskcjonować i zatrzymać w zakładzie pracy...

Awans to nie wszystko. Jeszcze większa ilość osób, bo 51% ankietowanych, sądzi że może spodziewać się podwyżki. Co ciekawe, niekoniecznie musi się ona wiązać z większą odpowiedzialnością związaną z lepszym stanowiskiem.

57% osób uważa, że znajdzie pracę w ciągu maksymalnie trzech miesięcy. Biorąc pod uwagę niskie bezrobocie i to, że dotychczas większość prezentowanych badań udowadniała, że obawiamy się sytuacji, w której moglibyśmy utracić dotychczasową pracę, możemy uznać, że nastąpił dość gwałtowny wzrost zmiany sposobu myślenia nie tylko względem samego siebie i poczucia swojej wartości. Zauważamy już, że rynek pracy potrzebuje nas bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej.

72% sądzi, że rozwinie swoje umiejętności w ciągu roku. Chcemy się rozwijać i mocno wierzymy w to, że nasza praca pozwoli nam to osiągnąć.

Nic tylko przyklasnąć i życzyć powodzenia!

Komentarze

Dodaj nowy komentarz