Wyszukaj spośród 5001 ofert pracy

Planujesz pracę w Holandii? Koniecznie wejdź na wHolandii.pl

Ambasada Królestwa Niderlandów uruchomiła portal dla polskich emigrantów zarobkowych. Portal zawiera najważniejsze informacje związane z życiem oraz pracą w Holandii.

Portal został stworzony przez Ambasadę Holandii w Warszawie we współpracy z instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi zarówno polskimi, jak i holenderskimi. Celem stworzenia strony wHolandii.pl jest podniesienie świadomości pośród potencjalnych imigrantów zarobkowych na temat ich praw i obowiązków na holenderskim rynku pracy. Portal stanowi ważne źródło informacji dla osób starających się o pracę w Holandii, jak i dla osób żyjących tam od dłuższego czasu. Znaleźć na nim można wiadomości dotyczące zarobków, umów o pracę, praw pracowniczych, urlopów, kosztów życia, wynajmu mieszkania, edukacji itp.

Najpierw wiedza – potem decyzja

Od 2007 roku, kiedy otworzył się holenderski rynek pracy, liczba Polaków wyjeżdżających do tego kraju w celach zarobkowych ciągle wzrasta. Liczba oficjalnie zarejestrowanych Polaków pracujących w Holandii zwiększyła się do 100 tys. osób. Szacuje się, że w sezonie letnim liczba ta osiąga nawet od 150 tys. do 250 tys. pracujących. Polscy pracownicy spotykali się często z nieznajomością języka, obowiązującego prawa oraz przepisów. Dostępność informacji o Holandii w ojczystym języku sprawia, że wielu ludzi może uniknąć ryzykownych sytuacji związanych z wyjazdem. Warto, aby wyjeżdżający do pracy w Holandii byli dobrze poinformowani i jeszcze w Polsce podejmowali najważniejsze decyzje co do pracy i pobytu w Holandii. 

Komentarze

Dodaj nowy komentarz