Wyszukaj spośród 4148 ofert pracy

Rośnie zapotrzebowanie na pracowników IT

Z każdym rokiem zwiększa się popyt na pracowników z branży IT (Information Technology). Wiąże się to z dynamicznym rozwojem technologii informatycznej.

 Jesteśmy świadkami wielkiego „boom” technologicznego. Pojawiają się nowe możliwości pracy z wykorzystywaniem najnowszych rozwiązań technologicznych. Nic więc dziwnego, że z tym procesem rozwoju podąża zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Zwiększa się również liczba przeprowadzanych szkoleń dla osób, które postanowiły pracować w epoce mobilnych technologii.

Mobilna rekrutacja

W obecnych czasach prawie każdemu zależy na szybkim załatwianiu spraw. Nie wychodząc z domu i nie poświęcając działaniom zbyt wiele naszego cennego czasu. Zwłaszcza pracodawcy wychodząc z tego założenia chcą w jak najkrótszym czasie znaleźć odpowiednich dla swojej firmy pracowników. Agencje zatrudnienia wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców coraz częściej oferują mobilną rekrutację. Posiadając własną bazę danych o pracownikach, pozwalają na szybkie i dokładne ich wyszukanie oraz zaprezentowanie potencjalnym pracodawcom.

Zatrudnienie z polecenia

Program poleceń pracowniczych funkcjonuje na zachodzie już od dawna. W Polsce zaczyna dopiero przybierać szczególniejszego znaczenia. Jak podają raporty i badania 2016 rok ma być przełomowy pod tym kontem. Wdrażany na polskim rynku pracy program poleceń pozwala o połowę zmniejszyć koszty rekrutacji. Dzięki temu programowi, pracodawcy mogą liczyć na bardziej wartościowych i bardziej dopasowanych pracowników. Z przeprowadzonych w 2015 roku badań wynika, że pond 80 % pracodawców poprzez program poleceń otrzymało pracowników bardziej lojalnych i przede wszystkim zatroskanych o rozwój organizacji, w której podjęli pracę.

Poszukując pracownika IT

Firmy, które poszukują pracowników z branży technologicznej mogą poprzez pośrednictwo agencji zatrudnienia znaleźć odpowiednich dla siebie kandydatów. Może pojawiać się strach i obawy przed nowoczesnymi technologiami, ale trzeba pamiętać, że młode pokolenie, określane jako X już istnieje na rynku pracy. Pokolenie Y zaczyna małymi krokami na ten rynek wchodzić. Jeśli chcemy, aby pracowali w naszych firmach powinniśmy wyjść im naprzeciw. Tym bardziej dostosować się do młodego pokolenia, które w przeważający sposób korzysta od urodzenia z osiągnięć technologii.    

Komentarze

Dodaj nowy komentarz