Wyszukaj spośród 2575 ofert pracy

Płaca minimalna znowu w górę!

Najnowsze rządowe prognozy przynoszą kapitalne informacje dla pracobiorców z całej Polski. Według nich możemy spodziewać się, iż płaca minimalna wzrośnie w 2018 roku co najmniej do 2049 złotych brutto!

To 49 złotych więcej w porównaniu do obecnej stawki, choć zewsząd płyną informację, iż związki zawodowe zamierzają powalczyć o wprowadzenie jeszcze wyższej kwoty. Dla zleceniobiorców i samozatrudnionych również przewidziana jest podwyżka. Powinni oni zarabiać więcej o 30 groszy na godzinę, czyli kwota zostanie podwyższona do 13,30 złotych brutto. Tym samym w ciągu miesiąca będą oni mogli cieszyć się co najmniej 50 - złotową podwyżką wynagrodzenia.

Wzrost do 2049 złotych brutto oznaczałby i tak aż 200 złotych więcej w porównaniu do 2015 roku.

Związki zawodowe swoją propozycję jeszcze wyższych kwot zamierzają oprzeć na fakcie, iż od 25 lat nie było tak niskiej stopy bezrobocia w Polsce i coraz trudniej o znalezienie osób bezrobotnych, które byłyby rzeczywiście zainteresowane znalezieniem pracy, a jednocześnie dysponowały odpowiednią wiedzą i predyspozycjami. Dlatego też należy przekonać bezrobotnych do podjęcia zatrudnienia, a jednocześnie nagrodzić tych, którzy już wykonują swoje obowiązki - pracownik robi się więc coraz cenniejszy...

Na podwyżkę wpływ miałyby mieć także coraz wyższe koszty ponoszone na utrzymanie rodzin, rosnące koszty produktów, a także próba podwyższenia standardów życiowych obywateli kraju. Dla związków zawodowych satysfakcjonująca byłaby kwota podwyżki o około 200 złotych. Czy jest to możliwe? Czas pokaże, natomiast jednego można być zdecydowanie pewnym – kibicować im będzie potężne grono osób z całej Polski… Nawet jeśli wywalczona kwota miałaby być niższa.

Komentarze

Dodaj nowy komentarz