Wyszukaj spośród 2575 ofert pracy

Zawody online

Praca zdalna to wykonywanie codziennych obowiązków w dowolnym miejscu. Osobie, która chce tak zarabiać na swoje utrzymanie, potrzebna jest jedynie odpowiednia technologia i dostęp do sieci internetowej.

Powodów, dla których dana osoba chce rozpocząć pracę online jest tak wiele, że nie sposób je wymienić. Warto jednak pamiętać o młodych rodzicach, którzy dzięki temu będą więcej czasu spędzali ze swoimi dziećmi, niepełnosprawnych ruchowo, dla których to jedyna możliwość samodzielnego zadbania o budżet czy osobach z odległych miejsc, które nie mogą sobie pozwolić na przeprowadzkę do miasta, gdzie znajduje się siedziba firma, w której ma pracować. Praca zdalna pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, zwłaszcza na dojazdy, ale jest też dostosowana do konkretnej jednostki. Dobre zorganizowanie i samodyscyplina to podstawa do wprowadzenia zdrowego balansu, pracując w domu. To także dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią pracować w nietypowych godzinach. Stworzona lista przykładowych zawodów, które można wykonywać w domu, pozwala rozeznać się w rynku online i znaleźć coś dla siebie.

Programista

Dobry programista jest ciągle jednym z bardziej pożądanych pracowników na rynku pracy. Przez to, że praktycznie wszystkie europejskie państwa cierpią na ich niedobór, pracodawcy są w stanie dać programistom wiele udogodnień. Mogą liczyć na dobrą płacę i możliwość zdalnej pracy. Według danych co dziesiąty programista pracuje w domu i jest to jego jedyne źródło utrzymania.

Sprzedawca internetowy

Czy to przez lenistwo czy brak czasu, upodobaliśmy sobie robienie zakupów przez interent, stwarzając tym samym więcej miejsc pracy dla sprzedawców online. Handel przez internet wymaga także wychodzenia z domu, chociażby do najbliższej poczty, ale główna jego część odbywa się w czterech ścianach. Chcąc tak zarabiać, trzeba się liczyć z przymusem stałej aktywności online, szybkim odpowiadaniem na wiadomości i stałym kontaktem z wieloma klientami.

Tłumacz

Niezależnie od języka, z jakim pracuje tłumacz, jego praca wymaga dużej koncentracji uwagi. Nie każdy potrafi pracować w biurowym harmidrze, gdzie głośno lata nawet powietrze, dlatego warto pomyśleć o wykonywaniu tego zawodu w domu. Z kubkiem ulubionej herbaty i słownikiem na stoliku, łatwiej oddać się tłumaczeniu z całą możliwą koncentracją.

Grafik komputerowy

Zajęcie, którego sama nazwa wskazuje, że pracuje się za pomocą sprzętu komputerowego, a co za tym idzie, można to robić w domu i efekty wysyłać przez internet. Grafik, oprócz zarabiania z domu, może pakować sprzęt do torby i szukać inspiracji z otoczenia, które jest jej niezmierzonym dostarczycielem. Ponadto, praca w domu daje możliwość dostosowana godzin do kapryśnej weny.

Doradca finansowy

Jest jednym z najlepiej opłacanych zawodów online. Dane do analizy finansów klient może szybko dostarczyć drogą internetową, a dzięki technologii nie czeka długo na profesjonalne doradztwo. Dużym plusem dla doradcy internetowego jest fakt, że ma czas na namysł, sprawdzenie wszystkich możliwości i spokojną odpowiedź, bez presji obserwującej go osoby.

Dziennikarz / Pisarz

Praca dziennikarz kojarzy się z aktywnym uczestnictwem w danym wydarzeniu i spisywaniu z niego relacji. Obecnie dziennikarstwo poszło kilka korków do przodu i praca ta często nie wymaga nawet wstania z łóżka czy od biurka. Komentować można wszystko i na różny sposób. Pisarze tworzą swoje dzieła w domowym zaciszu, wysyłając gotowe fragmenty do wydawnictw. Tak samo płatne artykuły, chociaż traktowane bardziej jako praca dorywcza, zależą od lekkiego pióra i umiejętności dopasowania się do konkretnych wymagań. Zarabianie na pisaniu jest coraz powszechniejsze, chociaż nie łatwo znaleźć opłacalne zatrudnienie.

Komentarze

Dodaj nowy komentarz