Wyszukaj spośród 5001 ofert pracy

Profesjonalny wygląd na każdą kieszeń

Nasz wizerunek jest podstawowym kryterium, pod wpływem którego jesteśmy oceniani przy pierwszym wrażeniu. Ludzie to wzrokowcy, dlatego warto zainwestować swój czas w przygotowanie profesjonalnej i schludnej kreacji do pracy.

Czasem mały szczegół decyduje o powodzeniu naszego projektu czy akceptacji konkretnych warunków umowy. W nowym miejscy, przy kontakcie z ważnym klientem, oraz każdej innej sytuacji, gdzie jesteśmy oceniani, należy zadbać o najmniejsze detale. Szkoda stracić w oczach innych ludzi ze względu na niedopilnowanie drobnostki. Bo właśnie tym wydaje się nasza prezencja wobec głowy pełnej pomysłów i wiedzy. Tyle, że nie można lekceważyć tego, że naturalnie zapamiętujemy łatwiej obrazy, dlatego trzeba stać się takim miłym dla oka malunkiem, budzącym zaufanie i respekt - jakkolwiek by to mało poprawnie politycznie brzmiało.

Przedstawiamy kilka pomysłów, które mogą pomóc w walce o profesjonalny wizerunek, które mocno nie nadwyrężą kieszeni przeciętne zarabiającego zjadacza chleba. By dobrze wyglądać nie trzeba wydawać majątku, wystarczą rozsądne wydatki i odrobina kreatywności.

Klasyczna szafa

Warto zainwestować w sprawdzone zestawy i najważniejsze elementy garderoby. Nasza szafa musi być wyposażona w marynarkę, koszulę, ołówkową spódnicę i dopasowane spodnie w neutralnym kolorze. Każda dodatkowa para z wymienionego zestawu zwiększy możliwości dopasowywania i zmian w kompletach, ale nie trzeba mieć wielu ubrań, by każdego dnia wyglądać inaczej i zarazem równie dobrze. Wystarczy zmiana koszuli, butów czy nawet upięcia włosów, a całość może dać całkowicie inny efekt. Przydać może się także mała czarna, na ważniejsze wyjścia czy spotkania.

Od stóp do głów

Profesjonalny wygląd kojarzy się z pewnością siebie, a tego kobiecie zawsze dodają buty na obcasie. Mają miejsce w każdej szafie, a swoim urokiem mogą sporo zdziałać. Nie muszą to być od razu niebotycznie wysokie szpilki, ważne jest samopoczucie przy chodzeniu w nich i pewny krok. Ważne żeby chodziły w nich wyłącznie panie, które mają to opanowane do perfekcji, ponieważ koślawe kroczki w wysokich obcasach wyglądają komicznie i łatwo się przez to ośmieszyć.

Mniej znaczy więcej

To ważna wskazówka, zwłaszcza w związku z biżuterią. Kobiety sukcesu nie potrzebują tworzyć wokół siebie dodatkowej osłony, czy przysłowiowej zbroi, dlatego przesadne dodatki są zbędne. Delikatne zawieszki, nieduże kolczyki czy subtelne bransoletki mogą nadać charakteru strojowi. Obwieszając się dużymi ozdobami można sprawić wrażenie kiczowatego – co zresztą kłóci się z profesjonalizmem.

Ubrania pełne pewności siebie

Żeby wyglądać profesjonalnie musisz się tak czuć. Staraj się wybierać ubrania, które kojarzą się z czymś dobrym, odniosłaś w nich sukces albo poprawiają ci humor. Każda z kobiet ma inną figurę i gabaryty, ale należy stawiać na dopasowane stroje. Wygląda się w nich lepiej, ale też żaden rozważny człowiek nie pozwoli sobie na wiszące rzeczy, bo świadczą one o jego niepewności czy kompleksach związanych z figurą.

Przestrzegaj zasad

Bez względu na zasady panujące w firmie warto zwrócić uwagę na kilka reguł, których przestrzeganie doda nam szacunku w oczach innych. Nie powinno się odkrywać ramion, brzucha, biustu i pleców. Taka samo źle widziane są przezroczyste bluzki i krótkie spódnice oraz zbyt obcisła odzież. Nie wypada mieć gołych nóg, ale także zbyt wzorzystych rajstop. W biurze należy odpuścić sobie sportowe ubrania i buty. Źle odebrane mogą być także zwierzęce wzory, krzykliwe kolory i błyszczące dodatki. Buty nie powinny być sandałami, klapkami, a obcasy mieć dziur na palce czy pięty. Odpada także noszenie tego samego zestawu ubrań dzień po dniu, ale to raczej całkowicie naturalne podejście stosowane w codziennym życiu.

Atrakcyjność pod kontrolą

Nie sposób polemizować z tezą, że osobom atrakcyjnym łatwiej jest nawiązywać znajomości i wzbudzać sympatię. Jest jednak cienka granica między delikatnym podkreśleniem atutów, a epatowaniem seksapilem. Nie można traktować swojego wyglądu jako najistotniejszego atutu. To co sobą reprezentujemy to nie tylko wygląd, należy wzbudzać nim bardziej zaufanie niż zainteresowanie.

Domowe cuda

Przed udaniem się na pierwsze profesjonalne zakupy należy dobrze przejrzeć zawartość szafy. Nie doceniamy jak wiele skarbów w niej mamy, a szkoda wydawać niepotrzebnie pieniądze. Czasami porządne rzeczy wymagają małych poprawek i już nadają się do naszego nowego wizerunku. Szczyptą kreatywności można zaoszczędzić i poprawić swój wygląd.

Komentarze

Dodaj nowy komentarz