Wyszukaj spośród 4990 ofert pracy

Najlepsze kraje dla młodych rodziców

Wiążąc swoją przyszłość z danym państwem warto sprawdzić czy oferuje nam wszystko, czego potrzebujemy. Spoglądanie do przodu to dbanie o przyszłą rodzinę oraz chęć zapewnienia naszym  dzieciom jak najlepszych warunków do życia.

Co roku wiele portali i czasopism stwarza ranking najlepszych miejsc do życia i wychowania dzieci. Przeglądając je regularnie można zauważyć szereg zmian, które są wynikiem wielu aspektów, przede wszystkim  jednak względów ekonomicznych. Dynamiczny rozwój, polityka zagraniczna i zmiany w państwie to tylko kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę. Stworzyliśmy listę państw, które przy wychowaniu dzieci pomagają  w przeróżny sposób. Nie jest to jednak typowy ranking, ponieważ podana kolejność jest przypadkowa, a całość skierowana jest do przyszłych rodziców, aby mogli poznać lepiej najbardziej interesujące ich miejsca, a nie głowić się, które państwo wyprzedza inne o ułamek procenta w wymyślnej klasyfikacji.

Finlandia

Szkolnictwo w Finlandii utrzymuje wysoki poziom od lat. Państwo dba także o zdrowie dzieci i ich bezpieczeństwo. Ważnym aspektem jest także wysoki standard życia, który sprzyja rozwojowi i dobremu samopoczuciu najmłodszych, którym nic nie brakuje. Stawie się tu na jednostkę, stąd dobry stan opieki zdrowotnej i szereg możliwości rozwoju osobistego.

Czechy

Nasz sąsiad oferuje niskie koszty utrzymania, które szybko przyciągają chętnych. System edukacji jest tak skonstruowany, że nie wymaga od rodziców dużego nakładu finansowego. Czechy są uważane za kraj równowagi, który sprawnie łączy życie zawodowe z prywatnym, dzięki pomocnym instytucjom i dobrej organizacji.

Dania

Oprócz dobrze zorganizowanego systemu edukacji oferuje szereg dofinansowań społecznych, które przysługują każdej rodzinie. Pieniądze są przyznawane na podstawie wypełnionego dokumentu, ale zmniejszają się wraz z wiekiem pociechy. Samotni rodzice dostają podwójną stawkę na dziecko. Niezależne od dochodów przyznawane jest dofinansowanie do mieszkania czy przedszkola.

Austria

To nowoczesne państwo nie ogranicza wydatków na swoich obywateli. Dzięki temu może pochwalić się bardzo dobrym stanem służby zdrowia, co dla każdego rodzica jest ważne. Inwestują też w edukację, która jest powszechnie dostępna i wyposażona w najlepsze technologie. Warto zwrócić uwagę na środowisko naturalne i zaangażowanie Austriaków w ekologię.

Szwecja

Szwecja kusi wysokimi świadczeniami rodzinnymi, które stosunkowo łatwo uzyskać. Zasiłek na dziecko przysługuje każdej rodzinie. Standar życia w tym kraju jest wysoki, pomimo sporych kosztów utrzymania, nie jest to tak odczuwalne dzięki dobrym zarobkom. Ciekawą opcją jest także możliwość otrzymania dodatku mieszkaniowego. Szwecja oferuje także długie urlopy rodzicielskie, które trwają aż 480 dni.

Kanada

Państwo, które bardzo dba o młode mamy. Zapewnia długi urlop macierzyński, który wynosi 52 tygodnie, a także powrót do pracy po jego zakończeniu na to samo stanowisku, z identycznym wynagrodzeniem. Szkolnictwo jest także na wysokim poziomie, a w zdobywaniu wiedzy pomagają świadczenia - stosunkowo łatwo uzyskać dodatki socjalne, które są wysokie.  Do tego dobry stan służby zdrowia i pozytywne usposobienie Kanadyjczyków, którzy są życzliwi i pomocni.

Holandia

Niewielkie, ale wielokulturowe państwo, otwarte na nowości, przyciąga przede wszystkim świadczeniami socjalnymi. Każdy pracujący rodzic ma prawo do zasiłku rodzinnego, co pozwala także na dodatek na dziecko. Suma jest uzależniona od ilości pociech i ich wieku. Holandia utrzymuje wysoki poziom na naszej liście dzięki bardzo rozbudowanej i świetnie prosperującej inżynierii, co świadczy o porządnym poziomie edukacji na najwyższych jej szczeblach. Państwo inwestuje w rozwój oraz sięga po nowe technologie, dbając by nie zagrażały naturalnemu środowisku.

Norwegia

Rządzący lubią inwestować w swoje społeczeństwo, stąd Norwegia jest świetnym miejscem dla każdego. Dziecko ma zapewniony dobry start, gdyż od początków edukacji jest pokładana w nim nadzieja i stwarzane odpowiednie warunki do rozwijania swoich pasji i umiejętności. Do 18 roku życie przyznawane jest każdemu dziecku 11 000 koron rocznie w przypadku pełnych rodzin, a dzieci samotnych rodziców dostają dwa razy więcej. Jest to także państwo z dobrze rozwiniętą gospodarką i polityką zagraniczną.

Szwajcaria

Otoczenie dziecka jest bardzo istotne w jego rozwoju, dlatego kraj jakim jest Szwajcaria, uważany za bardzo tolerancyjny, oferujący wolność osobistą i obcowanie z kulturą, jest świetną opcją. Dużą uwagę przywiązuje się tu do edukacji i całego systemu kształcenia maluchów i młodzieży. Sporym plusem jest także stabilne zatrudnienie i dobra płaca. Do Szwajcarii może przyciągać także zadbane środowisko i szacunek do natury.

Komentarze

Dodaj nowy komentarz