Wyszukaj spośród 2575 ofert pracy

Publicystyka. Książki, które pomogają osiągnąć sukces

Na tematy rozwoju zawodowego i prowadzenia biznesu napisano już wiele tysięcy książek. W czasach kiedy niemalże każdy może wydać swoją publikację coraz trudniej odnaleźć w zalewie miernej jakości lektur te, które rzeczywiście niosą istotną wartość. Postanowiliśmy więc trochę w tym pomóc.

"Zarządzanie biznesem i samym sobą" Henryk Bieniok

Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o zarządzaniu własną działalnością gospodarczą. Bez patosu – prosto, bezpośrednio, dokładnie. Ten typ książki, po której lekturze wszelkie kwestie nagle wydają się być już oczywiste. Polecamy.

"Przeskoczyć przepaść. Jak trafić z nowoczesnym produktem do każdego klienta." Geoffrey A. Moore

Skierowana do tych przedsiębiorców, którzy mają innowacyjny, niecodzienny pomysł na biznes. Lektura podpowiada co należy uczynić, by zainteresować nim potencjalnego klienta i w jaki sposób stworzyć z niego stałego konsumenta. Dla tych co myślą twórczo i niekowencjonalnie.

"Mit przedsiębiorczości.  Dlaczego większość małych firm upada i jak temu zaradzić"  Michael E. Gerber

Radzi co trzeba zrobić, aby utrzymać nową firmę na rynku, przetrwać trudniejszy czas, a także nieustannie ją doskonalić. Wyjaśnia co jest największym problemem i przestrzega przed powielaniem swoich błędów. Kawał bardzo dobrej lektury.

"Co będzie miarą Twojego życia?" Clayton M. Christensen, James Allworth, Karen Dillon

Poradnik, który jest drogą. Wyostrza wizję własnej ścieżki życiowej poprzez zadawanie odpowiednich pytań. Dzięki niej możesz uwypuklić swoje zalety, a także uświadomi ci stanowi o wadach. Zgłębiając tajniki biznesu odpowie ci również na takie pytania jak te: co jest miarą sukcesu? Czy poprzez pracę stajemy się lepsi? Czy praca daje satysfakcję? Czy w ogóle jest to możliwe?

"Biznes po prostu" Leszek Czarnecki

Lubię tę książkę, ponieważ nic nie gmatwa. Autor przystępnym językiem wyjaśnia wszelkie niuanse i nie utrudnia spraw, które z natury powinny być proste. Jednocześnie jest bardzo wiarygodny, ponieważ sam odniósł sukces biznesowy.

"Jednominutowy menedżer" Ken Blachard i Spencer Johnson

Klasyk, z którego rad skorzystały miliony menedżerów na całym świecie. Od lat jedna z najlepiej sprzedających się książek branżowych. W książce znajdują się opisy jednominutywych celów, pochwał oraz reprymend. Podpowiada jak efektywnie zarządzać, motywować, zwiększać morale i produktywność pracobiorców. Do błyskawicznego wciągnięnia – genialna.

Ps – koniecznie jeszcze zajrzyjcie do tych:

  • Frank Battger "Jak przetrwać i odnieść sukces"
  • Majewska-Opiełka "Umysł lidera"
  • Daniel Goleman "Inteligencja emocjonalna"
  • Napoleon Hill "Myśl i bogać się"
  • Dale Carnegie "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi"

Komentarze

Dodaj nowy komentarz