Wyszukaj spośród 18310 ofert pracy

Wiedza to najlepsze narzędzie władzy – Bill Gates

Bill Gates to architekt oprogramowania i były prezes zarządu korporacji Microsoft, przedsiębiorca, informatyk, założyciel prężnie działającej fundacji charytatywnej, jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Powszechnie szanowany i stawiany jako wzór człowieka z nieprawdopodobnym zmysłem biznesowym. Jego słowa stały się mantrą dla wielu milionów ludzi, którzy marzą o osiągnieciu podobnego sukcesu. Zapraszamy do lektury wybranych przez nas cytatów z jego wypowiedzi.

Dajcie swoim pracownikom bardziej wyszukane zadania i lepsze narzędzia, a odkryjecie, że potrafią oni udźwignąć większą odpowiedzialność i wykonywać swoją pracę w mądrzejszy sposób. W erze cyfrowej każdy pracownik musi być pracownikiem umysłowym.

Sukces to beznadziejny nauczyciel. Zwodzi inteligentnych ludzi, mamiąc ich, że od tej pory wszystko im się uda

Gdy przyjmiesz, że negatywne wieści nie są czymś złym, lecz dowodem na potrzebę zmiany, nie mogą cię już one pokonać. Są dla ciebie nauką.

Opinia wygłaszana ustnie przez klienta jest najpotężniejszą metodą budowania reputacji firmy lub produktu, a Internet jest jakby do tego stworzony.

Myślę, że ludziom zbyt często zdarza się podejmować pracę z myślą, co z niej wyniknie za 10 lat. Moim zdaniem powinno się kierować nie tym, jakie znaczenie może mieć dane zajęcie w perspektywie lat, ale jakie ma dla nas znaczenie w najbliższy poniedziałek. A potem wtorek, środę, czwartek i piątek…

Ignorowanie złych wiadomości to przepis na porażkę.

Jeżeli nie wierzy się, że wszyscy pracownicy mogą przyczyniać się do sukcesu firmy, cała technologia świata nie pomoże zwiększyć ich kompetencji.

Mam proste, ale silne przekonanie. Najbardziej znaczącym sposobem odróżnienia twojej firmy od konkurencji, najlepszą metodą na pozostawienie tłumu w tyle jest odpowiednie korzystanie z informacji.

Komentarze

Dodaj nowy komentarz