Wyszukaj spośród 5081 ofert pracy

Znajdź cel na nowy rok!

Wreszcie. Wreszcie kończy się 2016 rok. Obojętnie jaki był dla ciebie, nawet jeśli opływał w wiele dobrych momentów, to zawsze mógłby być lepszy. Nie, to nie nastawienie pesymisty, ale kogoś kto odważnie chce podążąć w stronę spełnionego, szczęśliwego życia. Teraz jest dobry czas na twarde postanowienia. Nazwij je, wykuj na pamięć,  postaw się przeciwnościom, przystąp do działania. Wierzymy w ciebie!

 

Po pierwsze… Twoje kompetencje są wysokie, jesteś bardzo dobrym, sumiennym pracownikiem, ale nie idzie to w parze z wynagrodzeniem? Teraz jest dobry czas na to, by porozmawiać z pracodawcą. Przedstaw mu argumenty skłaniające do tego, by udzielił ci podwyżki. Udowodnij, że zasługujesz na więcej niż otrzymujesz. Pomocne mogą okazać się twoje wyniki i osiągnięcia, staż pracy, a także wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

 

Po drugie… Czujesz się wypalony i zmęczony, a każdego dnia zmuszasz się, aby pójść do swojej pracy? Jeśli czujesz, że nie jest to chwilowy kryzys, to przestań się męczyć. Rozpocznij poszukiwania zatrudnienia, który pobudzi w tobie chęć do działania, popchnie w stronę rozwoju osobistego i pozwoli ci znowu cieszyć się życiem. Przemyśl czy nie warto zrobić sobie kilkutygodniowej pracy między jedną pracą, a drugą, by w pełni naładować akumulatory.

 

Po trzecie… Nie jesteś zadowolony ze swojego wizerunku w pracy? Często milczysz, kiedy mógłbyś powiedzieć coś ciekawego, jesteś przygaszony i nieobecny? Zdajesz sobie z tego doskonale sprawę, ale brakuje ci mobilizacji, by coś z tym zrobić? Przystąp do działania w 2017 roku. Zmień swój dress code, by wyglądać atrakcyjniej i czuć się pewniej. Staraj się chodzić na stołówkę, wtedy kiedy większość osób to czyni. Włączaj się do rozmowy, żartuj. Bądź sobą i otwórz się na demonstracje swoich najlepszych cech. Daj się polubić, a za jakiś czas dni w pracy będą o wiele przyjemniejsze!

 

Po czwarte… Tkwisz w pracy niższego szczebla, każdego dnia wykonujesz czynności dużo poniżej swoich możliwości, ale brakuje ci odwagi, by zmienić ten stan rzeczy? Na początku zawsze jest najtrudniej. Możesz mieć na wychowaniu dzieci, co uniemożliwia ci znalezienie czasu na udoskonalenie kompetencji. Czasem jednak warto zaryzykować. Porozmawiaj z partnerem czy będzie w stanie utrzymać was na czas, kiedy zainwestujesz w dodatkowe kursy i szkolenia. Zwiększenie mocy swoich kompetencji powinno mieć niebagatelny wpływ na rozwój twojej kariery zawodowej. Jasne, wiemy, że najłatwiej jest pisać, a samo wykonanie wymaga sporej siły wewnętrznej i liczenia się z trudnymi momentami. Przekalkuluj jednak czy nie warto trochę się pomęczyć, by później zacząć czerpać z tego profity.

 

Po piąte… Jest ci głupio, że nie znasz języka obcego na choć przeciętnym poziomie? Uważasz, że jesteś już w takim wieku, iż jest za późno na nabycie tej umiejętności? Daj spokój, co to za tłumaczenia! Twój los jest tylko w twoich rękach. Sięgnij po wiedzę i zrób z niej właściwy użytek. Języki obce otwierają drzwi do lepszych posad i wyższych pensji, więc zainwestuj w siebie i zacznij czerpać z tego jak najlepsze rezultaty. Nigdy nie jest za późno, a przy pomocy mobilizacji i sumiennej pracy na pewno osiągniesz swój cel.

 

Po szóste… Przemyśl dobrze swoją zawodową karierę. Niektóre decyzje mogą wpływać na całe twoje życie. Zastanów się czy branża,  w której działasz, jest tą, w której chcesz być na stałe. Na żadną zmianę nie jest za późno, choć z wiekiem może być coraz trudniej o przebranżowienie. Rozważ czy bardziej widzisz się w korporacjach, czy w małych firmach. A może chcesz się przeprowadzić w pogoni za spełnianiem marzeń zawodowych? Nie pozostawiaj wiele przypadkowi. Każdy początek roku niech wiąże się z decyzjami, które wzbogacą twoje życie, nadadzą mu nowego sensu lub utwierdzą w przekonaniu, że to co robisz jest dla ciebie najlepsze.

 

Powodzenia i samych trafnych decyzji w 2017 roku!

Komentarze

Dodaj nowy komentarz