Wyszukaj spośród 5001 ofert pracy

Chcesz pracować w domu?

Praca zdalna wiąże się z wieloma udogodnieniami. Samodzielne ustalenia czasu pracy, swoboda, oszczędzanie czasu na dojazdy, warunki, które sam sobie ustalasz, bez procedur pracodawcy i wszelkich nacisków, z którymi zazwyczaj mierzymy się w miejscu zatrudnienia. Pracodawcy również mają wiele powodów do zadowolenia – to dla nich zazwyczaj spora oszczędność pieniędzy. Jakie więc stanowiska sprzyjają podjęciu pracy z pozycji domu?

 

Po pierwsze... Programista. W Polsce cierpimy na deficyt programistów, dlatego też jest to zawód szczególnych przywilejów. Podczas negocjacji na linii pracodawca – pracobiorca często pada propozycja, aby pracownik pracował w domu. Tego typu udogodnienie spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem. To też sprawia, że wielu programistów wykonuje zlecenia dla kilku przedsiębiorstw jednocześnie.

 

Po drugie... Księgowy. Dostępność bardzo rozbudowanych i profesjonalnych programów do prowadzenia rachunkowości spowodowała, iż obecnie coraz więcej księgowych decyduje się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. W domu jest ciszej, spokojniej i bardziej komfortowo dla przedstawicieli zawodów, które wymagają wielkiej dokładności.

 

Po trzecie... Copywritter. Pisanie artykułów czy tworzenie tekstów, scenariuszy i reklam w ten sposób, aby spotkały się z jak najlepszym odzewem odbiorców, można wykonywać z niemalże każdego miejsca na świecie. Wystarczy sprawny laptop i dostęp do internetu.

 

Po czwarte... Tłumacz. Tłumacz potrzebuje ciszy i możliwości skupienia, co zazwyczaj wyklucza pracę w biurze. Lepsze są dla niego dom lub biblioteka. W tym drugim też miejscu znajduje się wiele materiałów, które są mu potrzebne do przygotowania profesjonalnego tłumaczenia.

 

Po piąte... Sprzedawca internetowy. Prowadzący sklepy internetowe mają wiele obowiązków, które sprawiają, że trudno pełnić swoje obowiązki z pozycji biura. Choćby uzupełnienie towaru czy ich wysyłka wiązać się może z częstymi podróżami. Inne obowiązki, jak odpowiadanie na pytania, zbieranie zamówień, a także tworzenie opisów można wykonywać w prywatnym mieszkaniu.

 

Po szóste... Doradca. Wszelcy specjaliści, którzy świadczą porady mogą wykonywać swoją pracę w domu. Zaliczyć można do nich agentów ubezpieczeniowych, prawników, specjalistów do spraw pozyskiwania funduszy czy rekruterów HR. Niekoniecznie na własny rachunek, czasem wystarczy działać w porozumieniu z pracodawcą.

 

Po siódme... Korepetytor. Wystarczy publikacja ogłoszenia w internecie i spokojny kąt w mieszkaniu wraz z biurkiem, by móc przyjmować uczniów. Szczególnie poszukiwani są nauczyciele przedmiotów ścisłych oraz językoznawcy.

 

Po ósme... Specjalista od social media. Osoba zajmująca się prowadzeniem fanpage firmy na stronach społecznościowych, promująca dane przedsiębiorstwo w sieci czy jego stronę internetową. Przyjemna praca, za którą można całkiem dobrze zarobić. Kreatywność, lekkie pióro i doświadczenie w agencjach reklamowych będą wielkim atutem.

 

Po dziewiąte... Nauczyciel gry na instrumentach. Czasem wystarczy kilka godzin tygodniowo, by móc nieźle dorabić sobie w tej branży. Umiejętności wyniosione z sal próbnych czy szkół muzycznych mogą znacznie pomóc ci wzbogacić zawartość twojego portfela, a także realizować się w swojej pasji.

Komentarze

Dodaj nowy komentarz