Najlepsze strony do szukania pracy w 2018 roku

Podziel się z innymi

Czas wypatrywania ogłoszeń o pracę w gazetach odszedł już dawno do lamusa. Obecnie podstawowym źródłem informacji jest oczywiście internet, który doskonale się sprawdza także na tym polu. W poniższym artykule podpowiemy, jakie strony do szukania pracy warto odwiedzić, aby rozpocząć rok 2018 od zwiększenia szans na godziwe zatrudnienie.

OLX.pl – nie tylko lokalnie

Jeszcze kilka lat temu serwis OLX.pl nie wyróżniał się ponadprzeciętną popularnością. Dziś wśród stron do szukania pracy OLX.pl jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych platform, którą cenią zarówno kandydaci, jak i rekruterzy. Za jej przyczyną pracę może znaleźć roznosiciel ulotek, pracownik sezonowy, specjalista ds. bezpieczeństwa danych osobowych czy prezes zarządu. Należy zarazem odnotować, że większość pracodawców to właśnie tam umieszcza ogłoszenia dotyczące pracy zdalnej, dlatego graficy, programiści, webmasterzy czy copywriterzy w pierwszej kolejności powinni odwiedzić właśnie ten adres.

Strony do szukania pracy ze ścisłej czołówki

Jeśli chodzi o pozostałe strony do szukania pracy, to na szczególną uwagę zasługują trzy pozycje:

Podobnie jak OLX.pl są to serwisy stosunkowo uniwersalne, gdzie uwzględniono szeroki przekrój branż, zwanych także kategoriami. Najbardziej praktyczne możliwości filtrowania zapewnia infoPraca. Prócz informacji podstawowych, takich jak stanowisko czy region, można tam m.in. określić minimalny poziom wykształcenia, minimalne oczekiwania finansowe bądź pożądany wymiar etatu. Drugie miejsce pod tym względem zajmuje gratka.pl, gdzie pomyślano choćby o opcjach dodatkowych (tu: dla niepełnosprawnych, dla studentów, program 50+). Trzecie miejsce należy do serwisu GazetaPraca.pl, umożliwiającego filtrowanie wg najbardziej elementarnych kryteriów.

Inne przydatne adresy

W gronie specjalistów średniego i wyższego szczebla oraz przedstawicieli kadry zarządzającej popularnością cieszy się serwis Pracuj.pl. Osoby poszukujące ambitnej pracy z pewnością powinny się z nim zapoznać, gdyż wielu pracodawców przeprowadza swoje kampanie rekrutacyjne wyłącznie tam.

Zobacz  Co dalej z pracą zdalną

Wychodząc z założenia, że warto trzymać rękę na pulsie (zwłaszcza w trakcie szukania pracy), błędem byłoby zignorowanie potencjału poniższych stron:

Ponadto w sieci są dostępne narzędzia gromadzące dane ze stron do szukania pracy. Mowa choćby o portalach Jooble czy Indeed. Posługiwanie się nimi na co dzień jest dużym ułatwieniem oraz oszczędnością czasu, minus stanowią natomiast ograniczone opcje filtrowania. W serwisie Indeed można dodatkowo napotkać niewidziane dotąd oferty, gdyż w ramach odrębnego kanału prowadzi on współpracę z pracodawcami wielu branż.

Dziękując za uwagę, zachęcamy do ponownych odwiedzin na naszym blogu. Jako że poruszona tematyka jest niezwykle obszerna, już wkrótce weźmiemy ponownie na warsztat serwisy ogłoszeniowe. Praca za granicą będzie zaś motywem przewodnim naszej analizy.

18.02.2020 Aktualizacja:
Chcielibyśmy podzielić się z Państwem najnowszym zestawieniem portali oraz wyszukiwarek ofert pracy w Polsce, który został przygotowany przez Employear.com. Najnowsze zestawienie portali pracy w 2020 roku znajdą państwo pod adresem: https://www.employear.com/pl/blog/wyszukiwarki-ofert-pracy.html

Najlepsze portale z ofertami pracy

Sprawdź najnowsze ogłoszenia!

Łukasz Jabłoński

Nasz wynik:
[Total: 1 Średnia: 5]