Consulting HR – dlaczego warto skorzystać?

Podziel się z innymi

Zdarza się, że nie docenia się tego, jak dużą rolę w firmie odgrywa dział HR. Jego obowiązki to przede wszystkim zatrudnianie pracowników i prowadzenie stosownej dokumentacji. Tymczasem to dzięki predyspozycjom osób z HR do firmy trafiają ci, a nie inni ludzie. Jedni z nich będą wpływać na rozwój i większe dochody, inni wprost przeciwnie. Dotyczy to wszystkich miejscowości, w tym Wrocławia.

Rynek pracy jest pełen zmotywowanych do pracy kandydatów. Jednak nie wszyscy oni mają takie same kompetencje i podejście zgodne z polityką danej organizacji. Selekcjonowanie dokumentów aplikacyjnych, a później prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych nie jest sprawą prostą, a może rzutować na to, co później będzie się działo w firmie.

Dobra rekrutacja, czyli jaka?

W takich miastach jak Wrocław, bezrobocie jest małe, a na rynku pracy często są ci, którzy nie są zdesperowani, a jedynie chcą zmienić pracę na lepszą. To cenna informacja dla rekrutera. Musi tak się przygotować, by mieć pewność, że ogłoszenie i firma przyciągają najlepsze osoby. Aby rekrutacja przebiegła pomyślnie, trzeba opracować całą strategię, aby ostatecznie spośród kandydatów wyłonić takie osoby, które odnajdą się w firmie. Ważna jest tutaj treść ogłoszenia, jego wygląd, miejsce, w którym się pojawia. Następnie trzeba przygotować wytyczne, według których wybierze się CV kandydatów. Dalej jest rozmowa kwalifikacyjna, która na żywo pomoże zweryfikować, który kandydat jest najlepszy. Jeśli jest to prowadzone w pośpiechu i bez zastanowienia, pracodawca musi się liczyć z tym, że koszty rekrutacji wzrosną i będzie trzeba prowadzić ją ponownie.

Consulting HR – inwestycja na długi czas

Są na rynku firmy, które oferują consulting HR. Dzięki nim możliwe jest m.in. przeszkolenie działu HR we wszystkich obowiązkach, w tym w rekrutacji pracowników. Pracodawca, który decyduje się na skorzystanie z tej usługi, może czerpać w przyszłości wiele profitów. Consulting HR pomaga w takich czynnościach jak ocena pracowników, stworzenie systemu motywacyjnego lub rozwijanie kompetencji. Są one dopasowane do potrzeb pracodawcy, a także podwładnych. Dzięki temu można mieć pewność, że działania pracowników są dobrze ukierunkowane i będą oni lepiej zmobilizowani.

Zobacz  Coraz więcej pracowników ze wschodu na polskim rynku pracy

Consulting HR wiąże się analizami sytuacji w firmie i na rynku pracy. Fachowcy od HR dzielą się swoją wiedzą i dostępnymi narzędziami, które w przyszłości ułatwią organizację w firmie. Ludzie są największym kapitałem w każdej firmie. To inwestycja w kadrę może dać najlepsze rezultaty, a w efekcie przewagę nad konkurencją.

Zamiast consultingu zlecenie rekrutacji?

Część firm, zamiast korzystać z usługi consultingu HR, woli powierzyć niektóre zadania firmie zewnętrznej, jak agencja pracy. Pracują w niej specjaliści w tej dziedzinie, którzy pomogą znaleźć największe talenty we Wrocławiu i poza nim, następnie skłonić do przejścia do danej firmy. Dzięki temu w firmie będą zatrudnieni najlepsi specjaliści na rynku, co z kolei zwiększa konkurencyjność i jakość świadczonych usług.

Nasz wynik:
[Total: 2 Średnia: 5]