Rozmowa kwalifikacyjna porady – 5 porad dla Ciebie

Podziel się z innymi

Szukasz informacji na temat rozmowy kwalifikacyjna porady? Poszukiwanie pracy często bywa bardzo stresującym zajęciem. Jeszcze więcej nerwów kosztuje kandydata spotkanie rekrutacyjne. Istnieje jednak kilka technik, które sprawią, że osoba ubiegająca się o pracę zrobi dobre wrażenie na nowym pracodawcy. Sprawdź 5 porad, jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Rozmowa o prace porady – Research

Brak odpowiedniego researchu ze strony kandydata to najczęstszy błąd popełniany przed spotkaniem rekrutacyjnym. Na 90 procent można spodziewać się pytania dotyczącego firmy, u której ubiegamy się o pracę. “Czym zajmuje się nasza firma? Czego udało się Panu/Pani dowiedzieć o naszej firmie?” – przygotuj odpowiedź na te pytania i nie daj się zaskoczyć.

Sprawdź, jakie obowiązki przynależą do danego stanowiska

Szukasz pracy jako handlowiec? A może ubiegasz się o posadę accounta? W różnych branżach tak samo brzmiące stanowiska pracy mogą znacząco się różnić. Sprawdź dokładnie, jakie obowiązki kryją się za konkretnym stanowiskiem. Możesz zostać zapytany o to, jak wyobrażasz sobie pracę w danej firmie. Warto wykazać się znajomością branży.

Przygotuj się mentalnie na rozmowę kwalifikacyjną – nasza porada

Rozmowa kwalifikacyjna to ogromny stres dla każdego kandydata. Co prawda istnieją na rynku pracownicy, którzy odbyli już dziesiątki tego typu spotkań i mają na tyle duże doświadczenie, że potrafią pozbyć się stresu. Wiadomo jednak, że im bardziej nam na czymś zależy, tym mocniej się denerwujemy. Niepotrzebnie. Jeśli próbujemy zdobyć nową pracę w branży IT, naturalnym faktem jest, że bardziej ocenione zostaną nasze umiejętności niż łatwość swobodnej wypowiedzi. Inaczej wygląda to na stanowisku osób odpowiedzialnych za kontakt z klientami. Pokaż, że potrafisz być pewny siebie!

Poszukaj alternatyw w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej – porada

To porada ściśle związana ze wspomnianym wcześniej przygotowaniem mentalnym. Nie czekaj z wysyłaniem CV na tę jedyną, najlepszą firmę, w której chciałbyś pracować. Po pierwsze tracisz czas na odpowiedź, po drugie zamykasz sobie drogę do możliwości zatrudnienia w innej firmie. Po trzecie, narzucasz na siebie ogromny stres, ponieważ zdajesz sobie sprawę, że jeśli nie uda ci się zdobyć pracy w danej firmie, znowu upłynie dużo czasu zanim dotrzesz do etapu kolejnej rozmowy kwalifikacyjnej. Korzystaj ze sprawdzonych serwisów z ogłoszeniami o pracę, takimi jak aplikuj.pl.

Mów tylko prawdę podczasz rozmowy o prace – porada

Nie oszukuj podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Często nachodzi nas pokusa, by koloryzować nasze doświadczenie i przedstawić umiejętności w nieco lepszym świetle niż w rzeczywistości. Twoje zapewnienia szybko zostaną poddane weryfikacji.

Szukasz więcej porad na temat poszukiwania pracy? Sprawdź też artykuł „Jak znaleźć nową pracę? – 10 praktycznych wskazówek”. Mamy nadzieję, że artykuł rozmowa kwalifikacyjna porady przyda Ci się w dalszym procesie rekrutacyjnym. Trzymamy kciuki za Twój sukces podczas rozmowy o prace z naszymi poradami 🙂

Nasz wynik:
[Total: 2 Średnia: 5]