Wybierz kreator o szerokich możliwościach i stwórz profesjonalną stronę www

Podziel się z innymi

Powszechne przekonanie o konieczności zlecenia budowy strony specjaliście nie jest prawdziwe. To dobra wiadomość dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją działalność w internecie, dysponuje niewielkim budżetem, lub nie chce przeznaczać całych swoich oszczędności na rozkręcający się dopiero biznes. Poświęcając trochę czasu i wybierając dobre narzędzie, będziesz w stanie stworzyć atrakcyjną wizualnie, responsywną i multimedialną stronę internetową. Wątpisz? Niepotrzebnie. Sprawdź możliwości zaawansowanego kreatora stron internetowych i zbuduj samodzielnie nie tylko witrynę, ale nawet e-sklep

Czym jest kreator stron www?

Stworzenie witryny od podstaw wymaga sporej wiedzy i doświadczenia. Okazuje się jednak, że dzięki takiemu narzędziu jak kreator stron www, nawet osoba, która posiada jedynie podstawowe umiejętności obsługi popularnych aplikacji, będzie mogła poradzić sobie ze zbudowaniem własnej witryny internetowej.

Kreator stron to narzędzie, które zostało tak przygotowane przez zespół współpracujących ze sobą profesjonalistów, żeby cały ciężar trudnych zadań wymagających wiedzy z zakresu programowania, grafiki komputerowej i innych dziedzin, przerzucony został właśnie na nich. Użytkownikowi pozostawiono jedynie łatwe i przyjemne czynności – układanie swojej strony jak z klocków.

Kreator stron – jak wygląda i jak działa to narzędzie?

Kreator www jest ogólną nazwą stosowaną dla narzędzi umożliwiających łatwe stworzenie strony internetowej bez specjalistycznej wiedzy informatycznej. Ostateczny wygląd, obsługa oraz możliwości każdego kreatora zależą od jego twórców, dlatego poszczególne programy mogą znacznie się od siebie różnić.

Zdecydowana jednak większość kreatorów www dostępna jest online. Nie ma konieczności instalowania oprogramowania na własnym komputerze, a obsługa narzędzia odbywa się z poziomu przeglądarki. Dzięki temu podczas całego procesu tworzenia strony mamy pogląd, jak będzie się ona prezentować na ekranach innych komputerów. 

Cechą wspólną kreatorów jest również wybór tzw. szablonów stron, czyli ogólnego układu elementów, najczęściej z określonym zestawem kolorów. Dobrze, jeśli szablony podlegają modyfikacji w szerokim zakresie. Użytkownik powinien z łatwością wstawiać własne treści dobierając odpowiadający mu krój, kolor i rozmiar czcionki, a także bez problemu wgrać własne grafiki, zdjęcia, filmy czy muzykę.

Jak wybrać najlepszy kreator stron www?

Dostawcy usług internetowych oferują zwykle dobre kreatory www o dużych możliwościach, wystarczających większości użytkowników. Decydując się na usługę, warto zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii:

 • stosunkowo duży wybór szablonów (minimum kilkanaście). W dobrych kreatorach możliwa jest modyfikacja layoutu szablonów, a także niemal dowolny dobór kolorystyki;
 • responsywność strony – witryna powinna być dopasowana do formatu komputerowego, jak i ekranów urządzeń mobilnych. Oznacza to, że wszystkie jej elementy mają być dobrze widoczne i „poukładane”, zarówno na monitorze laptopa, PC, tabletu, jak i smartfona;
 • możliwość łatwego połączenia strony z popularnymi mediami społecznościowymi;
 • możliwość umieszczenia na stronie gotowego formularza kontaktowego;
 • prosty, intuicyjny proces tworzenia stron.

Najlepszymi obecnie kreatorami www są narzędzia modułowe, w których stronę układa się z gotowych, udostępnionych użytkownikowi elementów.

Kreator modułowy – dzięki niemu szybko i bez wysiłku stworzysz witrynę, a nawet e-sklep

Tworzenie strony internetowej w kreatorze modułowym opiera się na wyborze najbardziej odpowiadającego użytkownikowi szablonu, a następnie na umieszczaniu w nim gotowych elementów pobieranych z bazy usługodawcy. W dobrych kreatorach do wyboru jest kilkaset modułów, które zawierają:

 • tekst;
 • nagłówki;
 • przyciski;
 • grafikę;
 • mapy;
 • formularze.

Niektórzy usługodawcy umożliwiają układanie layoutu metodą „przeciągnij i upuść”, dzięki czemu nawet dość skomplikowaną stronę tworzy się łatwo i przyjemnie. Tą metodą nawet przy niewielkim doświadczeniu, szybko można zbudować w oparciu o kreator nawet e-sklep, jeśli tylko narzędzie zapewnia taką opcję.

Nasz wynik:
[Total: 0 Średnia: 0]