Pracownik produkcyjny poszukiwany. Ranking.

Podziel się z innymi

Ciekawe informacje ujawnia ranking sporządzony przez serwis gratka.pl. Po podsumowaniu pierwszych sześciu miesięcy 2017 roku najwięcej ofert, które były publikowane na portalu, dotyczyło ogłoszeń związanych z pracą fizyczną i produkcją.

W ujęciu procentowym było ich aż 22,5%. Względną popularnością cieszyły się także następujące branże: logistyka i zakupy, 9,1%, sprzedaż, handel i franczyza, 6,4%, a także budownictwo i geodezja – 5,8%

Najczęściej pojawiające się oferty, to: pracownik produkcyjny, szwaczka, kierowca, magazynier, operator wózka widłowego, ekspedientka. Odzwierciedla się to także w statystykach branż, które były najpopularniejsze wśród osób, które aktywnie poszukiwały pracę. Prawie co trzeba osoba poszukiwała stanowisk produkcyjnych. Co szósta zainteresowana była administracją biurową, a co dziesiąta logistyką, zakupami i transportu.

Kobiety częściej szukały pracy od mężczyzn, ale różnica statystyczna między nimi jest minimalna. 51% kobiet na 49% mężczyzn. 66% procent z całości, to osoby pomiędzy 25. a 54. rokiem życia. Ponad trzydzieści procent z nich posiadało wykształcenie wyższe, zaś połowa z wszystkich osób poszukujących pracy za pomocą gratki byli przedstawicielami sektora pracowników fizycznych, specjalistów zawodowych, wolnych zawodów, pracowników handlu, a także logistyki.

Najwięcej ofert pracy było publikowanych w województwie łódzkim, 26,5%, następnie w śląskim, 12,6%, i mazowieckim, 9,1%. Najwięcej ofert pojawiło się w marcu. Ofert pracy za granicą dotyczyło 10,3%.