Pracownicy coraz bardziej lojalni wobec pracodawców

Podziel się z innymi

Malejące bezrobocie i  poprawa warunków pracy powoduje, że coraz mniej pracowników zamierza w krótkim czasie zmienić pracę. Wg najnowszych badań tylko niewiele ponad 1 % pracowników wyraziło chęć do szukania nowego pracodawcy. Taka sytuacja niewątpliwie cieszy przedsiębiorców, którym ostatnio zaczyna brakować rąk do pracy. Pracownicy ze wschodu nie zapełnili całej luki na rynku pracy, braki kadrowe są ogromne. Wzrost płac, kolejne podwyżki w zakładach pracy, dodatkowe bonusy w formie karnetów na siłownię, basen, opłacane kursy języków obcych, prywatna opieka medyczna powodują, iż pracownicy coraz rzadziej planują zmianę pracy.

Zmierzch umów cywilnoprawnych, zamiast których podpisywane są umowy na czas nieokreślony to również dodatkowa zachęta dla pracowników do pozostania w dotychczasowej firmie. Elastyczny czas pracy, możliwość pracy zdalnej to kolejne ułatwienia dla zatrudnionych, zwłaszcza młodych rodziców. Dofinansowania do żłobków, przedszkoli bardzo ułatwiają życie i zwiększają lojalność pracowników.

Pracodawcom zaczyna zależeć na budowaniu dobrego i trwałego zespołu fachowców, bowiem o wykwalifikowanych specjalistów coraz trudniej na rynku pracy. Przedsiębiorcy mają coraz większą świadomość tego jak docenić i zatrzymać dobrych pracowników, jak zwiększyć ich przywiązanie do firmy. Wiadomo bowiem nie od dziś, iż pracownik który identyfikuje się z firmą, jest zaangażowany, ma wpływ na efektywność całej organizacji, generuje większe zyski i buduje trwalsze relacje z klientami.

Nasz wynik:
[Total: 1 Średnia: 5]
Zobacz  Podsumowanie usługi Twój E-PIT