Praca dla opiekunek w Niemczech – dlaczego korzystać z agencji pracy?

Podziel się z innymi

Praca dla opiekunek w Niemczech – dlaczego korzystać z agencji pracy?

Inflacja i szalejący wzrost cen w Polsce zmusza wielu ludzi do poszukiwania nowych źródeł dochodów. Z tego powodu wiele osób decyduje się na pracę za granicami kraju, np. w Niemczech. Zobacz, jak i gdzie szukać oferty pracy dla opiekunek w tym kraju.

Praca w Niemczech to jeden ze sposobów na poprawę swojego bytu. Praca u zachodniego sąsiada Polski ma wiele zalet, z czego najważniejszą są zarobki nieporównywalne z polskimi. Jednocześnie Niemcy są dużo bliżej naszego kraju niż np. Wyspy Brytyjskie, dzięki czemu podjęcie pracy w Niemczech jest znacznie mniej kłopotliwe niż podjęcie pracy w Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Żeby jednak móc w pełni cieszyć się z wszystkich profitów oferty pracy dla opiekunek w Niemczech, warto podjąć współpracę z agencją pracy. Zobacz, co wtedy zyskujesz.

Bezpieczeństwo pracy w Niemczech

Praca za pośrednictwem sprawdzonej agencji jest zawsze bezpieczniejsza niż szukanie oferty na własną rękę. Nawet pomoc bliskich z rodziny czy znajomych w poszukiwaniu pracy za granicą nie gwarantują, że po przyjechaniu na miejsce wszystko będzie w porządku. W przypadku podjęcia współpracy z doświadczoną agencją pracy, zyskujesz gwarancję, że rzeczywiste warunki pracy będą zgodne z zapewnianymi w umowie. Jest to szczególnie ważna kwestia przy podejmowaniu pracy za granicą, w obcym kraju. Aby mieć pewność, że trafisz w bezpieczne, godnie wynagradzające miejsce, a nie do tak zwanych obozów pracy, które wyzyskują swoich pracowników, postaw na współpracę z agencją pracy.

Wysokie i terminowe wynagrodzenia

Praca opiekunki w takim kraju jak Niemcy wiąże się z wysokimi dochodami.  Za tę samą pracę w Polsce nie otrzymasz tak wysokiego wynagrodzenia, jak w kraju za zachodnią granicą.  Tylko współpraca z profesjonalną i sprawdzoną agencją pracy gwarantuje ci pewne wynagrodzenie co miesiąc i terminowe wpłaty. Agencje pracy takie jak efekt 24 zapewniają też atrakcyjne premie dodatkowe (np. w okresie świątecznym) czy za polecenie innej opiekunki.

Praca w opiece na niemieckich warunkach

Przy podjęciu pracy za granicą ważne jest nie tylko samo wynagrodzenie, ale też kwestie formalne. Na przykład agencja Efekt 24 jako jedna z nielicznych zapewnia pracę w opiece na niemieckich warunkach. Oznacza to, że wszystkie składki emerytalne, rentowe, wypadkowe i zdrowotne odprowadzane są w Niemczech do tak zwanej Krankenkasse (odpowiednik polskiej Kasy chorych). Podejmując współpracę z agencją, masz więc pewność, że w razie wypadku albo nagłej utraty zdrowia otrzymasz niezbędną pomoc, taką samą, jak obywatel Niemiec. Legalne zatrudnienie to gwarancja ubezpieczenia i co się z tym wiąże, otrzymania niezbędnej pomocy w razie różnych zdarzeń losowych. Jest to szczególnie ważne przy podejmowaniu pracy za granicą.

Opieka koordynatora

Agencja zatrudnienia oferuje też wsparcie ze strony koordynatorów zarówno z Polski, jak i na miejscu w Niemczech. W razie jakichkolwiek problemów (np. porozumienia z klientem i jego rodziną) możesz uzyskać pomoc od swojego koordynatora.

Nasz wynik:
[Total: 0 Średnia: 0]