Petsitter – ile zarabia i jak zacząć?

Podziel się z innymi

Petsitter – ile zarabia i jak zacząć?

Petsitter – ja zacząć i ile zarabia? To dwa pytania, które nurtują miłośników czworonogów. Wiele osób kocha psy i z przyjemnością się nimi opiekuje, ale nie ma pomysłu, jak przekuć to w dochodowe zajęcie. W XXI wieku jednak opiekunowie psów są coraz bardziej potrzebni i są w stanie godnie żyć, robiąc to, co kochają. Czy da się jednak jednoznacznie określić, ile zarabia opiekun zwierząt? Stawki bywają bardzo zróżnicowane i zależą od wielu kwestii. 

Kim jest petsitter?

Petsitter to osoba, która zawodowo opiekuje się zwierzętami. Najczęściej dotyczy to psów oraz kotów, choć niektórzy oferują także zajmowanie się innymi pupilami. Często są to osoby z wykształceniem o zbliżonej tematyce do wykonywanych zadań lub takie, które ukończyły kursy tematyczne. Nie brak jednak też ofert publikowanych przez pasjonatów-amatorów, kochających zwierzęta i chcących z nimi spędzać jak najwięcej czasu.

Zakres zadań petsittera bywa bardzo różnorodny. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń. Zależnie od sytuacji i potrzeb, opiekun może m.in.: 

 • zabierać pupila na spacery, 
 • karmić go, 
 • podawać mu świeżą wodę, 
 • bawić się z nim, 
 • wprowadzać elementy tresury, 
 • przychodzić i doglądać go pod nieobecność rodziców, 
 • podawać lekarstwa, 
 • zabierać na wizyty do weterynarza.

Ile zarabia opiekun psów?

Ile zarabia opiekun zwierząt domowych? Stawki w tej branży są zróżnicowane. Zawodowy petsitter cennik ustala je na podstawie wielu zmiennych, wśród których wymienia się np.: 

 • miasto działalności, 
 • dzień i godzinę świadczenia usług, 
 • czas trwania, 
 • wielkość zwierzęcia, 
 • zakres obowiązków, 
 • ewentualne usługi dodatkowe. 

Ile zarabia petsitter miesięcznie?

Ze względu na wyżej wymienione aspekty, nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje petsitter. Jeszcze trudniejsze wydaje się wyliczenie pensji w wymiarze miesięcznym. W tym przypadku bowiem trzeba wziąć pod uwagę szereg kosztów dodatkowych, takich jak np. dojazdy, zakup smaczków i zabawek dla podopiecznych, zapasowe sprzęty, wyposażenie czy nawet worki na odchody. Profesjonalni petsitterzy często mają ze sobą ponadto m.in. awaryjne smycze czy kagańce. 

Warto wziąć pod uwagę fakt, że to, ile za wyprowadzenie psa weźmie opiekun, zależy od jego miejsca zamieszkania i odległości od czworonoga. Im dłuższy będzie dojazd, tym mniej opłacalne jest zlecenie. Często też zawodowi petsitterowie muszą mierzyć się z rozmaitymi utrudnieniami, np. niesprzyjającą pogodą. Wszystko to sprawia, że ich pensja codziennie może być inna i uzależniona od wielu zmiennych. 

Ile kosztuje petsitter? Warszawa, Gdańsk, Poznań i inne duże miasta

Czy da się uśrednić zarobki opiekuna? Pethomer to serwis zrzeszający opiekunów czworonogów i psich rodziców poszukujących wsparcia. Na stronie wszystkie oferty opatrzone są cenami za konkretną usługę. To pozwala szybko zorientować się, o jakich kwotach mowa. 

Usługa szybkiego karmienia, która dostępna jest za pośrednictwem platformy Pethomer, kosztuje około 25-50 zł. Wiele zależy natomiast od regionu i odległości opiekuna od domu pupila. Droższa jest opieka dzienna, której koszt to już 50-100 zł za dzień, co jest podobną stawką do tej za noc w psim hotelu. W obu przypadkach jednak petsitter ma o wiele więcej obowiązków niż podczas jednorazowej wizyty, by napełnić miski z karmą i wodą czy chwilę pobawić się z czworonogiem. Często są to też stawki uśrednione, które mogą się zmienić po  bezpośrednim kontakcie opiekuna z psim rodzicem, w zależności od dodatkowych ustaleń. 

Jak zostać petsitterem?

Jasne jest już, co robi i w jaki sposób zarabia petsitter. Jak zacząć szybko przygodę w tej branży i połączyć miłość do zwierząt z zarabianiem pieniędzy? Nie trzeba od razu zapisywać się na kursy i wydawać pieniędzy na specjalistyczne szkolenia. Można natomiast bez problemu dołączyć do serwisu Pethomer, w którym każdy petsitter samodzielnie uzupełnia swój profil i ustala zakres świadczonych usług oraz ceny. To proste, wejdź na pethomer.com/zostan-opiekunem, wypełnij formularz rejestracyjny, poczekaj na publikację Twojego profilu i zacznij zarabiać.

Jeśli opublikowana oferta przekona psich rodziców, opiekun może liczyć na pierwsze zlecenia i otrzymanie wypłaty za robienie tego, co kocha. Z czasem psi rodzice mogą zostawiać coraz więcej pozytywnych opinii, a to przyciąga kolejne osoby. W ten sposób poszczególni petsitterzy zyskują rozgłos, a ich grafik zaczyna się zapełniać. To z kolei wpływa na wzrost zarobków, a z czasem prowadzi nawet do profesjonalizacji usług. 

Wraz z nabieraniem doświadczenia i zdobywaniem pozytywnych opinii, petsitter może zadbać o rozbudowanie oferty. Po osiągnięciu stabilizacji finansowej można pomyśleć nawet o zarejestrowaniu swojej działalności. Możliwe jest np. założenie firmy czy rozwój umiejętności dzięki profesjonalnym kursom i szkoleniom. W ten sposób hobbystyczne wyprowadzanie psów przerodzić się może w dochodowy i bardzo przyjemny biznes. 

Petsitter – kurs

Jak zostać petsitterem w inny sposób? Druga droga opiera się na inwestycji w siebie. Najpierw trzeba wydać pieniądze na profesjonalne kursy oraz szkolenia. Zwykle kosztują one od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Są jednak prowadzone przez ekspertów i zapewniają kompleksową wiedzę z zakresu np.: 

 • opieki nad psami, 
 • opieki nad kotami, 
 • opieki nad innymi zwierzętami domowymi, 
 • pierwszej pomocy udzielanej zwierzętom,
 • kontaktu z czworonogami, 
 • zasad postępowania, 
 • organizacji pracy, 
 • prowadzenia hotelu dla zwierząt, 
 • odpowiedzialności prawnej i formalnej. 

Certyfikat ukończenia takiego kursu daje przewagę nad konkurentami. Warto zamieścić informację o nim w swoim profilu w serwisie Pethomer, bo dodaje on wiarygodności. Pozwala też nieco podnieść ceny, bo przekonuje do danego petsittera wielu psich rodziców szukających rzetelnych opiekunów. 

Ile zarabia dog walker?

Pojedynczy spacer to jedna z najtańszych i podstawowych usług, jakie świadczą petsitterzy. Zaawansowani opiekunowie synchronizują jednak czasem oferty, zbierając kilka w jednym regionie o określonej porze. Pozwala im to wyprowadzać kilka czworonogów jeden po drugim lub nawet razem – jeśli ich rodzice wyrażają na to zgodę. Dzięki temu interes jest bardziej dochodowy, a petsitter nie traci czasu i pieniędzy na jeżdżenie z jednego końca miasta na drugi. 

Ile kosztuje godzina spaceru z psem?

Petsitter – ile zarabia za wyprowadzenie psa za pośrednictwem platformy Pethomer? Najczęściej ceny mieszczą się w granicach 25-50 zł. Stawki w mniejszych miejscowościach mogą być jednak nieco tańsze. Zawsze natomiast warto przed wybraniem konkretnej oferty zapoznać się z profilem opiekuna. 

Pozwala to upewnić się, że spełnia on wszystkie wymagania i jego doświadczenie będzie wystarczające w przypadku konkretnego pupila. Zalecane jest też dostosować petsittera do wielkości psa. Nie każdy sympatyk zwierząt poradzi sobie np. z potężnym czworonogiem ważącym kilkadziesiąt kilogramów, który w dodatku jest wyjątkowo zrywny. Właściwy wybór oferty to podstawowa kwestia bezpieczeństwa – zarówno dla psa, jak i opiekuna.