O co na koniec zapytać rekrutera?

Podziel się z innymi

O co pytać na rozmowie kwalifikacyjnej?

Obojętnie jak poszła twoja rozmowa kwalifikacyjna, jest jeden moment, kiedy możesz wiele naprawić lub ostatecznie zdobyć uznanie rekrutera. To sama koncówka waszego spotkania, kiedy słyszysz sakramentalne: ” Czy ma pan do mnie jakieś pytania?”

Miej zawsze. Podejdź jednak do tego taktycznie i zadawaj tylko takie pytania, które spowodują, iż zyskasz w oczach rekrutera – daj się poznać jako oosba z natury zaangażowana i i pełna pomyłów, które mogłyby pomóc w rozwoju przedsiębiorstwa.

Jakie pytania zadać rekruterowi – lista pytań

Po pierwsze… Proszę opowiedzieć mi o zespole, w którym miałbym docelowo pracować.

To pytanie otwiera ci drogę do poznania stylu pracy w przedsiębiorstwie, stanowisk, ilości osób mających współpracować z tobą, a także zakresu ich obowiązków. Z tą wiedzą łatwiej będzie ci podjąć decyzję czy jest to miejsce dla ciebie, czego mogą od ciebie oczekiwać przełożeni, a także kto mogłby teoretycznie tobie pomóc przy wdrażaniu się w pracę. Jeśli wiesz, że nie sprawdzasz się w pracy z dużym zespołem, od razu też otrzymasz odpowiedź co mogłoby czekać na ciebie w firmie, do której aplikujesz.

Po drugie… Czy mogę zrobić coś co pomoże panu podjąć decyzje o moim zatrudnieniu?

Dasz sygnał, że jesteś osobą zaangażowaną, zmobilizowaną do pracy i chętną do rozpoczęcia współpracy z przedsiębiorstwem. Może tez być potraktowane żartobliwie, co ułatwi rozładowanie atmosfery, jeśli rozmawialiście wcześniej z dużym dystansem. Zakończenie rozmowy z uśmiechem na ustach pozostawi po tobie dobre wrażenie w pamięci rekturera.

Po trzecie… Jakie jest największe wyzwanie, z którym mierzy się przedsiębiorstwo?

To pytanie sugeruje, że jesteś w stanie spojrzeć szerzej na swoje nowe miejsce pracy, nie ograniczając się jedynie do spraw związanych z twoim stanowiskiem. Pytając, dajesz znać, że chcesz poznać je jak najlepiej i stać się częścią „rodziny” firmy. Dobrze by było, gdybyś po poznaniu wyzwania, od razu powiedział kilka zdań opinii o tym w jaki sposób można by poradzić sobie z jego rozwiązaniem. Działaj kreatywnie i wychodź z inicjatywą!

Zobacz  Jak grzecznie odmówić przyjęcia oferty pracy?

Po czwarte… Co uznaje pan za największy atut firmy w perpektywnie jej pracownika?

Pytanie, które sprawia, iż zazwyczaj rekruterzy odpowiadają mniej formalnie, a bardziej koncentrują się na swoich odczuciach i emocjach. Dowiesz się za co osobiscie ceni firmę, co sprawia, że ją lubi i jakie profity czynią ją interesującą na rynku pracy.

Po piąte… Czy jeśli będę osiągał bardzo dobre wyniki, to mogę w przyszłości spodziewać się awansu?

Dasz się poznać jako osoba wierząca w swoje możliwości, ambitna, przyjmująca za pewnik to, że sobie poradzi i przyniesie firmie korzyści. Jeśli trafiłeś na rozmowę do przedsiębiorstwa, które stawia na rozwój pracownika, to już cię z niej nie będą chcieli wypuścić.

O co pytać na rozmowie o prace?

Pamiętaj, że powyższa lista to tylko przykład. Zaplanuj przebieg rozmowy, bądź kreatywny i stwórz własną listę pytań do rekrutera. Pamiętaj „kto pyta nie błądzi”, im więcej zadasz pytań tym więcej się dowiesz odnosnie nowej pracy, zespołu a także działu HR.

Nasz wynik:
[Total: 1 Średnia: 5]