Kursy spawania – przebieg, cena, czas trwania. Gdzie się zapisać?

Podziel się z innymi

Aby pracować jako spawacz, należy posiadać uprawnienia spawalnicze. Ich uzyskanie możliwe jest podczas kursu spawania, który zakończony jest egzaminem. Chcesz zapisać się na kurs na spawanie? Oto najważniejsze informacje!

Jak odbywa się kurs spawania?

Organizowane przez różne ośrodki szkoleniowe kursy spawania WELDER składają się z części teoretycznej, praktycznej oraz z egzaminu, który pozwala na uzyskanie uprawnień spawalniczych.

Szkolenie odbywa się pod okiem doświadczonych instruktorów posiadających odpowiednie kwalifikacje zawodowe w branży spawalniczej.

W cenie kursu można otrzymać potrzebne materiał dydaktyczne i korzystać z zaplecza do prowadzenia prac spawalniczych.

Rodzaje kursów spawalniczych

Dostępne obecnie kursy spawania prowadzone są w kilku wariantach w zależności od metody spawania. Najczęściej dostępne są kursy poniższymi metodami:

  • MIG/MAG
  • TIG
  • metoda gazowa 311
  • metoda elektryczna 111

Można także wziąć udział w szkoleniu łączonym, które obejmuje kilka metod.

Czas trwania szkolenia spawalniczego

Najczęściej czas trwania szkolenia spawacza to 2 tygodnie. Szkolenia mogą odbywać się w trybie dziennym, ale również w trybie weekendowym dla tych osób, które pracują i nie mogą uczestniczyć w nich w dni powszednie.

Terminy szkoleń spawalniczych można znaleźć bezpośrednio na stronach internetowych ośrodków szkoleniowych.

Ile kosztuje kurs na spawanie?

Za kursy spawania należy zapłacić najczęściej od około 1800 złotych do 2200 złotych. Z aktualnymi cenami kursów można zapoznać się bliżej na stronach internetowych organizatorów albo uzyskać informacje podczas kontaktu telefonicznego.

W przypadku kursów wykorzystujących różne metody ceny najczęściej są wyższe niż w przypadku nauki spawania jedną techniką.

Kto może zapisać się na kurs na spawanie?

Głównymi wymogami jest bycie osobą pełnoletnią oraz posiadanie wykształcenia podstawowego. Osoba, która chce zapisać się na kurs spawania, nie powinna mieć też przeciwwskazań lekarskich do pracy na stanowisku spawacza.

Aby zapisać się na szkolenie spawalnicze, należy wypisać odpowiedni formularz aplikacji oraz zapłacić za uczestnictwo w zajęciach.

Gdzie zapisać się na kurs spawalniczy?

Obecnie kursy spawania są organizowane przez wiele ośrodków szkoleniowych działających na terenie całego kraju. Przed zapisaniem się na zajęcia warto więc zapoznać się z różnymi ofertami, aby wybrać najlepsze szkolenie.

Więcej informacji dotyczących szkoleń spawalniczych organizowanych obecnie przez ośrodki szkoleniowe można uzyskać na ich stronach internetowych.