Jakim kurierem wysyłać paczkę za granicę?

Podziel się z innymi

Żyjemy w czasach, w których nie ma dla nas praktycznie żadnych granic. Możemy swobodnieć podróżować, przemieszczać się i mieszkać gdziekolwiek tylko chcemy. Oczywiście są wyjątki od reguły. Jednak wszystko zmierza do pełnej globalizacji i możliwości bycia dosłownie wszędzie. Takie swobodne życie międzynarodowe wymaga współpracy i dobrej organizacji. Każdy z nas chce mieć kontakt z resztą świata. Kurierzy umożliwiają dostarczanie przesyłek do wielu miejsc. I w kraju, i za granicą. Dziś zajmiemy się destynacjami z tej drugiej grupy. Jakim kurierem najlepiej wysyłać za granicę?

Kurier DPD – czy warto wysyłać nim za granicę?

Jedną z największych firm kurierskich, która zajmuje się wysyłaniem za granicę, jest DPD. To duże, doświadczone i świetnie zorganizowane przedsiębiorstwo. Jego dokładna nazwa to DPDgroup, znana wcześniej jako Dynamic Parcel Distribution oraz Deutscher Paketdienst. W Polsce działa spółka zależna DPD Polska. Rozwija się w naszym kraju już od 1991 roku, a jej siedziba mieści się w Warszawie. DPD oferuje przesyłki zarówno w obrębie Polski, jak i za granicę. Obecnie DPD obejmuje dużo ponad 230 krajów na całym świecie! Dziennie dostarcza około 4 milionów przesyłek. Cennik DPD jest naprawdę korzystny jeśli chodzi o ich ofertę zagraniczną. Warto wybrać właśnie tę opcję, jeśli potrzebujemy wysłać paczkę do innego kraju.

Jakie inne firmy oferują przesyłki międzynarodowe?

DPD to nie jedyny kurier, który w swojej ofercie ma przesyłki międzynarodowe. Większość firm obejmuje kraje w Unii Europejskiej. Są też takie, które dostarczają także do innych części świata. Przesyłkami zagranicznymi zajmuję się przede wszystkim GLS i UPS. W ostatnim czasie broker Allekurier wypuścił na rynek własną ofertę międzynarodową. Jego ceny są naprawdę konkurencyjne względem dostępnych opcji. Warto więc pomyśleć nad wybraniem właśnie tej oferty. Jeśli chodzi o kurier GLS, to ma on także przystępne ceny. Najdrożej wypada UPS, którego oferty są nawet o kilkadziesiąt złotych droższe.

Zobacz  Jak napisać referencje dla pracownika?

Ile trwa dostarczenie przesyłki za granicę?

Jeśli chodzi o czas dostawy przesyłek zagranicznych, to wiele zależy od kraju docelowego. W obrębie Unii Europejskiej można znaleźć oferty, które oferuję dostarczenie paczki nawet w 1 dzień roboczy! Jednak do innych krajów może być to nawet do 2 tygodni. Najlepiej jest dokładnie sprawdzić w ofertach firm kurierskich, ile wynosi szacowany termin dostawy. Są także opcje, które za dodatkową opłatą przyspieszają czas doręczenia. Jeśli więc zależy nam na jak najszybszej dostawie, warto skorzystać z takiej możliwości

Przesyłki zagraniczne są często wybierane przez klientów na Polskim rynku. I nie tylko. Coraz częściej osoby opuszczają rodzinne kraje za pracą, edukacją, lepszym startem itp. Jednak każdy chce pozostać w kontakcie z osobami, które zostały w innym państwie. Przesyłki kurierskie to jedno z narzędzi, które umożliwia bycie bliżej! 

Nasz wynik:
[Total: Średnia: ]