Jak zmienia się rynek pracy?

Podziel się z innymi

Wiele mówi się o tym, że w Polsce brakuje rąk do pracy. Powodem są zarówno programy socjalne, jak i emigracja rodaków na zachód w poszukiwaniu lepszych warunków zatrudnienia. Większość z tych osób nie planuje w najbliższym czasie powrotu do kraju. I tak ją dla nas atrakcyjne zarobkowo stają się europejskie rynki, tak też Polska przyciąga pracowników ze Wschodu, którzy masowo zasilają kadry w różnych branżach.

  1. Rynek pracownika
  2. Partner ze Wschodu
  3. Zaufaj pośrednikom

Rynek pracownika

Nie ulega wątpliwości, że pracownicy z Ukrainy są bardzo ważną częścią polskiego rynku w szeregu branż i sektorów. Firmy poszukują zarówno pracowników fizycznych, jak i specjalistów w różnych dziedzinach, a otwarcie kolejnych możliwości sprawiło, że wschodnia Europa stała się tym rynkiem, na którym polskie przedsiębiorstwa poszukują kadr. Rekrutacja pracowników z Ukrainy https://workbalance.eu/ staje się dobrym rozwiązaniem zarówno dla firm z różnych branż, jak i samych pracowników, którzy otrzymują u nas zdecydowanie lepsze warunki niż u siebie w kraju.

Partner ze Wschodu

Pracownicy ze wschodu pracują obecnie w różnych firmach. Przede wszystkim są to sektory przemysłowe i budowlane, branża IT oraz usługi. Coraz częściej także nasze przedsiębiorstwa korzystają z usług firm pośredniczących w uzupełnieniu całej dokumentacji i załatwieniu szeregu formalności. Leasing pracowników z Ukrainy to kompleksowe i szybkie rozwiązania, które pozwalają działać zgodnie z obowiązującym prawem, a także umożliwiają rekrutację najlepszych pracowników. Co istotne, Polska jest atrakcyjnym rynkiem także dla wysoko wykwalifikowanych kadr.

Zaufaj pośrednikom

Profesjonalne agencje przede wszystkim dostosowują wynajem pracowników do potrzeb konkretnej firmy i dzięki temu mogą optymalizować koszty i pomagają w skompletowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów. Takie pośrednictwo chroni zarówno interes pracodawcy, jak i pracownika, a to niezwykle istotne argumenty. Poza tym jesteśmy pewni, że wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującym prawem. Pracownicy z Białorusi czy Ukrainy uważają pracę w Polsce za atrakcyjną ze względów ekonomicznych. Z drugiej strony ważna dla nich jest również pewnego rodzaju wspólnota kulturowa oraz relatywnie podobne języki, co znacznie ułatwia komunikację. Dzięki wsparciu agencji na różnych etapach zatrudnienia, a przede wszystkim w czasie rekrutacji, mamy pewność, że zatrudniamy pracownika, który spełnia określone kryteria. Warto pamiętać również o tym, że dla wielu osób Polska jest tylko przystankiem w drodze do krajów zachodniej Europy.

Nasz wynik:
[Total: 1 Średnia: 5]