Dzień pracy kuriera

Podziel się z innymi

Kojarzysz kuriera jako osobę, która jeździ od drzwi do drzwi z paczkami? Co jeszcze należy do jego obowiązków?

Dzień kuriera krok po kroku

Dzień pracy w tym zawodzie rozpoczyna się dosyć wcześnie. W zależności od oddziału i jego wewnętrznych ustaleń jest to godzina 6:00 – 6:30. Kurierzy stawiają się o tej porze na odprawę prowadzoną przez koordynatora, bądź kierownika zespołu. Pamiętać należy, że dostawcy są wizytówką firmy, dlatego zostaje sprawdzony ich schludny wygląd, a ich samochody poddawane są krótkiej kontroli technicznej, by mieć pewność, że sprawdzą się na trasie. Kolejnym zadaniem o poranku jest sortowanie paczek i układanie ich w klatkach transportowych. Na tym etapie dochodzi również do wychwycenia tych przesyłek, które ewentualnie trafiły na niewłaściwy rejon lub są uszkodzone.

Około godziny 8:00 kurierzy wyjeżdżają z dostawami. Ważnym jest, by wcześniej właściwie przygotować sobie kolejność dostaw oraz ułożyć trasę przejazdu. Topograficzna znajomość rejonu jest tu niezbędna. Znając rozkład ulic, umiejscowienie numerów domów oraz możliwe skróty, kierowca może znacznie usprawnić swoją pracę, ograniczając tym samym liczbę godzin. Po tym, jak wszystkie paczki zostaną dostarczone do swoich odbiorców, kurier udaje się w trasę po zwroty do nadawców.

Ostatnim etapem jest powrót do oddziału, gdzie następuje rozliczenie z gotówki oraz dokumentów. Praca kuriera kończy się w granicach godziny 16:00-17:00. Nie jest to jednak sztywna norma, bo zawód ten charakteryzuje się elastycznymi godzinami pracy. Doświadczeni kierowcy nierzadko wyrabiają się wcześniej.

Praca w kurierce

Z uwagi na to, że coraz chętniej kupujemy przez internet, transport przesyłek rozwija się niezwykle dynamicznie. Praca jako kurier daje stabilność zawodową. Branża transportowa wciąż odczuwa niedosyt. Będąc dobrym kierowcą z doświadczeniem w kurierce, nie powinieneś martwić się bezrobociem. Aby zostać cenionym pracownikiem w tym zawodzie, powinieneś być osobą, która lubi jeździć autem, doskonale radzi sobie w kontaktach z ludźmi, potrafi samodzielnie zorganizować sobie pracę i ułożyć obowiązki. Znajomość rejonu i umiejętność posługiwania się mapą będą niezbędne. Kurier poza dostarczaniem paczek zajmuje się również dbałością o niezbędne dokumenty, podpisy klientów oraz przyjmowanie od nich pieniądzy. Dobra prezencja, przyjazne podejście do klienta to jedne z wymaganych cech. Ważnym jest także nienaganne zdrowie fizyczne, bowiem niektóre z paczek są cięższe, a adresat może mieszkać na 4 piętrze bez windy.

Zobacz  Zwolniony pracownik powróci szybciej niż się spodziewasz

Jak zostać kurierem?

Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą branży, szukasz ciekawej pracy, w której nie będziesz musiał spędzać 8 godzin za biurkiem, rozważ zawód dostawcy przesyłek. Wśród wielu firm, które się tym zajmują istnieje spora konkurencja. Dobre warunki zapewnia Inpost. Dba on o swoich pracowników oraz ich satysfakcję. Jako początkujący w tym zawodzie, będziesz mógł liczyć na solidne wsparcie oraz odpowiednie szkolenia i przyjazną atmosferę chętnych do pomocy kolegów. Jeśli zaś posiadasz doświadczenie, szybko odnajdziesz się w nowym środowisku i z pewnością zostaniesz właściwie doceniony. By wziąć udział w procesie rekrutacyjnym, aplikuj online i czekaj na kontakt z zaproszeniem na spotkanie.

Nasz wynik:
[Total: 2 Średnia: 5]