Czy warto wyjechać do pracy do Holandii? Najważniejsze wskazówki

Podziel się z innymi

Agencje pracy dają wiele możliwości związanych z wyjazdem do pracy do Holandii. Przeważająca część Polaków emigrujących do tego kraju decyduje się na podjęcie prac sezonowych, na przykład na polach sadzonek lub przy zbiorach owoców.

Kiedy najlepiej wyjechać do pracy?

Przede wszystkim, każdy pracownik powinien pamiętać o tym, że wynagrodzenie w Holandii jest zależne od wieku, dlatego jadąc do tego kraju, warto zwrócić uwagę na to, jakich podwładnych poszukuje konkretny pracodawca. Najwyższe zarobki są przeznaczone dla osób powyżej 22. roku życia, jednak wyjazd wakacyjny dla osób po szkole średniej lub w okresie studiów może być dobrym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Praca w Holandii zwykle wiąże się z dobrymi zarobkami, chociaż wiele zależy od stanowiska. Wyjeżdżając przez agencję, można odłożyć od 200 do 800 euro miesięcznie, w zależności od stylu życia, miejsca pobytu oraz rodzaju pracy. Minimalna stawka w 2019 roku dla pracowników powyżej 22. roku życia wynosi około 1615 euro miesięcznie. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to stawka brutto i trzeba odjąć od niej ubezpieczenie, a także koszty zakwaterowania i dojazdu. Zwykle pracownicy mieszkają w pokojach wieloosobowych i dojeżdżają do pracy autobusami, co może być problematyczne dla tych osób, które lubią ciszę i spokojne życie. Pokoje jednoosobowe zarezerwowane są dla specjalistów.

Korzyści z zatrudnienia w Holandii

Praca w Holandii niesie ze sobą wiele potencjalnych zalet, a wśród nich można wyróżnić:

  • zarobienie sporej sumy pieniędzy, a tym samym polepszenie swojej sytuacji materialnej,
  • zdobycie nowych kompetencji, w tym także możliwość nauki podstaw języka obcego,
  • możliwość nabycia zupełnie nowego doświadczenia, które przyda się zarówno w pracy w Polsce, jak i w innych krajach,
  • dobre warunki zatrudnienia, które wiążą się zarówno z odpowiednim wynagrodzeniem, jak i możliwością uzyskania premii, a także dokładnym szkoleniem, organizowanym dla pracowników,
  • poznanie Holandii, zwiedzanie.
Zobacz  Czy tylko organizacje pracodawców spierają się wewnątrz rady dialogu społecznego?

Warto zaznaczyć, że zdarza się, że w niektórych okresach pracy jest dużo mniej, przez co można zarobić mniejsze sumy. W Holandii obowiązuje przepis, zgodnie z którym cała pensja netto powinna być przelewana na konto pracownika, co oznacza, że należy dokładnie sprawdzić nieznane i niepewne agencje, w których wynagrodzenie ma być wypłacane w gotówce. W takiej sytuacji można się spodziewać, że coś jest nie w porządku.

Jak połączyć pracę ze zwiedzaniem?

Wyjeżdżając do pracy do Holandii, można połączyć swoje zatrudnienie ze zwiedzaniem. Dzięki temu istnieje możliwość poznania zabytków i obcej kultury, a także spędzenia przyjemnie wolnego czasu. Zawsze zdarzają się wolne dni, a czasami można wykorzystać czas z mniejszą liczbą godzin pracy właśnie na zwiedzanie miast, wsi oraz terenów przyrodniczych. Infrastruktura w kraju jest bardzo dobrze rozwinięta, a w miastach głównym środkiem transportu są rowery. Praca za granicą może być więc świetnym sposobem na zdobycie nowych doświadczeń życiowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Motywacja pracownicza a praca tymczasowa

Nasz wynik:
[Total: 4 Średnia: 4.8]