Pizza na skuterze! To jest praca!

Podziel się z innymi

Skuterem do pracy? Dostawca pizzy

Dostawcy pizzy często korzystają ze skuterów, aby dostarczyć naszą pizze. Ten środek transportu jest bardziej zwinny niż samochód i dzięki temu łatwo mu się przedrzeć przez korki a co za tym idzie pizza trafi do nas szybciej. Jeżdżenie cały dzień na skuterze w piękną pogodę może wydawać się pracą idealną. Dostawcy mówią, iż sprawia im to wiele radości, ale jak w każdej pracy ma ona również swoje minusy. Jakie one są? Więcej na ten temat w poniższym tekście.

  • Pogoda – a konkretnie chodzi o okres zimowy. Podczas dużego mrozu w samochodzie można włączyć ogrzewanie a na skuterze nie ma takiej opcji. Na postoju można jedynie ogrzać sobie zmarznięte ręce od rozgrzanego tłumika. Jednak mróz to nie jedyny problem podczas tej pory roku. Duże śniegi potrafią uniemożliwić podróż skuterem lub nawet spowodować wypadek. Małe koła skutera już przy 20 cm śniegu nie mają szans.
  • Nie tylko jazda – w zakres obowiązków dostawców pizzy wchodzą również inne czynności niż tylko zapakowanie pizzy na kufer a potem dostarczenie jej klientowi. Musi on pojawić się w pracy nawet 2 godziny przed otwarciem lokalu, aby przygotować go na cały dzień pracy. Pomagają oni również wnosić towar podczas dostaw, składają pudełka do pizzy a nawet sprzątają lokal. Dopiero po paru godzinach zaczynają się zamówienia i wtedy ruszają w trasę.
  • Godziny szczytu – w przypadku dostawców pizzy jest to pora obiadowa. Wtedy jest najwięcej zamówień i ma czasu, aby chociaż chwilę odpocząć. Jedynym ratunkiem jest dobre planowanie trasy. Czasem żeby to zrobić trzeba się z kimś zamienić, aby każdemu było wygodniej i nie trzeba było nadrabiać kilometrów.
  • Dostawca po zakupy – między dostawami do klientów, czasem trzeba też zrobić dostawę do pizzerii, gdy np. skończy się jakiś składnik. Wtedy robi się wizytę w supermarkecie lub w filii pizzerii.
Zobacz  Czy studia inżynierskie są trudne?

Jednak wszyscy dostawcy mówią jednogłośnie, że radość z dostarczenia pizzy, głodnemu klientowi jest większa niż wszystkie niedogodności w tej pracy razem wzięte. Dowiedz się więcej o pracy na skuterze lub spotkaj się z dostawcą na progu swojego domu i zamów z Maxi Pizza poprzez stronę PizzaPortal.pl.   

Nasz wynik:
[Total: 3 Średnia: 5]