Coworking – co warto wiedzieć zanim się na niego zdecydujemy

Podziel się z innymi

Coworking – rozwiązanie idealne?

Oferta biur coworkingowych nie jest jednolita, w zależności od firmy, oferują różne warunki. Większość przestrzeni oferuje możliwość dostępu do biurka, Internetu, drukarki i kserokopiarki. Niektóre biura oferują dostęp do sali konferencyjnej, bufetu, osobnego biura albo świadczą usługi związane z wirtualnym biurem, ale wiele zależy od dostępnych pakietów i opcji. Niektóre biura działają tylko w określonych godzinach, podczas gdy dostęp do innych dostępny jest całodobowo.

Coworking dla freelancera i nie tylko

Początkowo biura coworkingowe skupiały wokół siebie głównie freelancerów, którzy z reguły pracowali w domu. Praca w domu nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem, trudno się skupić na pracy, a z czasem wiele osób zaczyna narzekać na całkowitą izolację od innych osób i brak im koleżeńskiej atmosfery biura. Powrót na pełen etat nie zawsze jednak wchodzi w grę. Biura coworkingowe są jednak coraz częściej rozpatrywane jako opcja dla małych i średnich firm, które wykupują dla swoich pracowników pakiety, a przy tym nie ponoszą kosztów związanych z wynajęciem całego lokalu. Na takie rozwiązanie zwykle decydują się firmy, które oferują swoim pracownikom pracę z domu – w razie potrzeby mogą oni jednak spotkać się wspólnie w biurze coworkingowym i na żywo przegadać projekty lub stojące przed nimi zadania.

Opcja na start!

Oferta biur coworkingowych jest doskonała do przetestowania różnych sposobów działania. Pakiety zwykle są zakupywane na krótki okres (zazwyczaj dostępne są pakiety miesięczne), rozwiązanie umowy nie wiąże się z żadnymi formalnościami. Pracodawca może więc sprawdzić, czy jego zespół lepiej pracuje zdalnie, czy stacjonarnie w biurze, a przy tym nie ponosi kosztów związanych z opłaceniem i wyposażeniem biura.

Coworking jest rozwiązaniem, którego popularność na pewno nie spadnie w najbliższym czasie. Ciągle powstają coraz to nowe przestrzenie coworkingowe, które oferują atrakcyjne warunki do pracy.

Nasz wynik:
[Total: 3 Średnia: 4.3]
Zobacz  Napisz najlepsze podanie o podwyżkę!