Agencja pracy i zatrudnienie cudzoziemców lekarstwem na kadrowe braki

Podziel się z innymi

Ręce do pracy

Jeśli kandydatów brakuje na lokalnym, a nawet krajowym rynku pracy, to trzeba poszerzyć pole poszukiwań. Szczególnie warto wziąć pod uwagę rekrutację pracowników ze Wschodu – zwłaszcza Ukrainy, Białorusi czy Mołdawii. Liczba pracowników w polskich firmach z tych krajów co roku zwiększa się – i to skokowo.

Doświadczone agencje pracy oferują dostosowaną do indywidualnych potrzeb rekrutację pracowników ze Wchodu. Dzięki ich usługom Twoja firma może zyskać zaangażowanych i zmotywowanych do pracy kandydatów, którzy uzupełnią braki kadrowe w Twoim przedsiębiorstwie i umożliwią mu dalszy rozwój.

Warto podkreślić, że zatrudnienie cudzoziemców może być lekarstwem nawet przy dużych projektach rekrutacyjnych. Doświadczone firmy z powodzeniem obsadzają kilkadziesiąt a nawet ponad 100 wakatów. Co istotne, polecane agencje dysponują już „na dzień dobry” bazą dostępnych kandydatów. Są to osoby poszukujący nowej pracy, którzy mogą bardzo szybko dołączyć do Twojego zespołu.

Pomoc agencji pracy – korzyści

Prawdopodobnie dla nikogo nie jest tajemnicą, że proces zatrudniania pracowników spoza Unii Europejskiej jest w Polsce skomplikowany i czasochłonny. Niewiele firm ma doświadczenie w zakresie gromadzenia dokumentów, kontaktów z urzędami czy szczegółowych procedur, jakie obowiązują w naszym kraju. Jeśli chcesz oszczędzić sobie trudnego procesu zgłębiania tajników zatrudniania cudzoziemców, wybierz agencję pracy z sukcesami w obszarze rekrutacji pracowników zza granicy.

Czego możesz oczekiwać od agencji zatrudnienia? Po stronie Twojego partnera powinny być wszystkie formalności związane z legalizacją pracy i pobytu cudzoziemca w Polsce. Agencja wspiera też pracodawcę w sprawach kadrowo-płacowych oraz logistyce. Pomaga również w znalezieniu i organizacji zakwaterowania pracowników i przejazdu pracowników ze Wschodu do Polski.

Firma HR gwarantuje także przez cały okres zatrudnienia pracownika zza granicy opiekę konsultanta, który płynnie mówi w języku ojczystym pracownika. Jest to duża pomoc w komunikacji z cudzoziemcem oraz między innymi:

  • szkoleniach BHP,
  • tłumaczeniu firmowych dokumentów,
  • wdrożeniu pracownika,
  • bieżącym wyjaśnianiu ewentualnych nieporozumień.
Zobacz  Koszty uzyskania przychodu od umowy o pracę w 2019 roku

Najlepsze firmy rekrutacyjne oferują nawet pakiety materiałów dla świeżo upieczonych pracowników zza granicy. Takie broszury są pomocne nie tylko przy przedstawianiu oferty i miejsca pracy kandydatom, ale zawierają też szereg informacji ułatwiających przyjazd i pobyt w Polsce m. in. kontakt z lekarzem, otwarcie konta, załatwienie polskiego numeru telefonu itp.

Pracuj z najlepszymi

Co ważne, sprawdzona agencja pracy dba także o ciągłość zatrudnienia i stosowne przedłużanie pobytu pracowników ze Wschodu w Polsce. W odpowiednim czasie kontaktuje się z pracodawcą, informując o kończącym się zezwoleniu na pobyt i pracę cudzoziemca w Polsce. Dzięki temu unikniesz sytuacji, kiedy pracujący w Twojej firmie cudzoziemiec pozostanie bez ważnych pozwoleń, a Ty – bez pracownika.

Nasz wynik:
[Total: 1 Średnia: 5]