Wyjazd do Holandii – z agencją pracy czy na własną rękę?

Podziel się z innymi

Wiele Polaków co roku decyduje się na wyjazd za granicę do pracy, czy to na sezon, czy na dłuższy czas. Z reguły wybierane są kraje Europy Zachodniej, w tym Holandia. Wyjazd do Holandii wiąże się jednak nie tylko z poszukiwaniem pracy, ale załatwieniem wielu formalności dotyczących pobytu stałego i podjęcia pracy. Czy przygotować się do tego wyjazdu można całkowicie samodzielnie? A może lepiej skorzystać z pomocy agencji pracy?

Samodzielne przygotowanie do wyjazdu

Choć samodzielna organizacja wyjazdu i zdobycia pracy za granicą może wydawać się niemożliwa, jest to jednak do zrobienia, oczywiście w niektórych okolicznościach. Osoba, która stawia sobie za wyzwanie samodzielne znalezienie pracy w Holandii, musi być przede wszystkim odważna i dobrze zorganizowana. Sytuację może ułatwić, kiedy dana osoba ma znajomości w kraju, do którego chce się udać. Jeśli ma np. znajomych pracujących i mieszkających na stałe w Holandii może popytać ich o opinię, poprosić o pomoc w znalezieniu pracy. Jest też wtedy gwarancja, że w przypadku niepowodzenia osoba może otrzymać wsparcie na miejscu ze strony przyjaciół.

Sytuacja komplikuje się, wówczas, gdy osoba wyjeżdża całkowicie sama i nie zna nikogo w obcym miejscu, wtedy przy najlepszej samoorganizacji wyjazd obarczony jest dużym ryzykiem. Barierą jest również nieznajomość języka niderlandzkiego, gdyż oferty pracy i wszystkie inne oficjalne dokumenty w Holandii pisane są właśnie w tym języku, przez co informacje o oferowanym stanowisku mogą nie być zrozumiałe.

Zgłoszenie się do agencji pracy

W przypadku tak poważnej sprawy, jak wyjazd do pracy za granicę lepiej nie ryzykować i zgłosić się do agencji pracy, które specjalizują się w organizacji i poszukiwaniu prac w Holandii. Jest to najbardziej bezpieczna w tym przypadku opcja, gdyż mamy gwarancję, że oferty pracy proponowane przez agencję pracy pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Szukasz  zatrudnienia w Holandii? Zwróć się Holland Contracting.

Zobacz  Zasady urlopów w czasie epidemii

Oprócz tego możemy liczyć na fachowe doradztwo, a także pomoc w przygotowaniu się do wyjazdu i dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności. Ważne, żeby wspomnieć, że to agencja pracy odpowiedzialna jest za wszystkie kroki formalne, gdyż staje się wtedy naszym opiekunem. Może również pomóc w znalezieniu kwatery pracowniczej lub miejsca zamieszkania. Z pomocy agencji można skorzystać również już po wyjeździe. Przebywając już w Holandii i pracując w danej firmie, w każdej chwili możemy skontaktować się z naszą agencją pracy, która poczyni kroki, żeby rozwiązać nasz problem.

Nasz wynik:
[Total: Średnia: ]