Wybór długopisu – czym się kierować?

Podziel się z innymi

Długopis jest przedmiotem, bez którego ciężko sobie wyobrazić codzienną pracę i naukę. Właściwy wybór tego przyboru może wiele ułatwić, poprawić komfort pisania, a także stanowić dopełnienie wizerunku. Zapoznaj się z naszymi radami dotyczącymi wyboru długopisu – czym się kierować?

Ułożenie długopisu, czyli wygoda dla dłoni 

Idealny długopis powinien przede wszystkim być wygodny. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na ułożenie długopisu w dłoni. Dla osób o mniejszym rozmiarze dłoni odpowiedni będzie krótszy długopis, należy jednak pamiętać, by nie był zbyt krótki – zmniejszy to chwyt, co spowoduje niewłaściwe ułożenie. Analogicznie, osoby o większych dłoniach powinny zdecydować się na dłuższe modele. Przed zakupem długopisu należy zrobić mały test – chwycić wybrany model i ocenić jego lekkość. Solidny długopis będzie odpowiednio wyważony (nie powinien być zbyt ciężki), co sprawi, że nasza dłoń nie będzie się męczyć, a notatki będziemy zapisywać w lekki i szybszy sposób.  

Kolor długopisu 

Kolor długopisu również może mieć znaczenie. Najczęściej decydujemy się na czarny lub niebieski atrament i nic w tym dziwnego – są to barwy przyjemne dla oczu, stonowane oraz eleganckie. W pewnych okolicznościach kolory te mogą być nam narzucone -  dobrym przykładem są egzaminy państwowe, podczas których najczęściej wymaga się czarnego atramentu, lub dokumenty urzędowe, gdzie przyjęte jest używanie niebieskiego koloru.  

Rodzaj wkładu 

Teraz czas na wybranie wkładu do długopisu. Najbardziej popularnym i praktycznym wyborem jest wkład olejowy, ze względu na swoją trwałość, szybkie zasychanie oraz odporność na wodę. Wkłady żelowe mają jednak inną ważną cechę – lekkość pisania, często porównywaną do pióra. Przy wyborze tego typu wkładu należy jednak pamiętać, że czas zasychania jest dłuższy. Należy także zastanowić się, czy zależy nam bardziej na szybkości pracy, czy też elegancji sporządzanych notatek. 

Zobacz  Kto musi się ubiegać o zaświadczenie o zdolności do pracy?

Zmywalny długopis 

Coraz częściej spotykamy się ze zmywalnymi modelami długopisów. Jest to doskonałe udogodnienie dla osób, które dużo i szybko notują – zmywalne długopisy pozwolą na poprawę błędów w sposób sprawny i estetyczny. Takie rozwiązanie będzie więc bardzo pomocne dla uczniów i studentów. Używanie zmywalnego długopisu w pracy także może ułatwić życie. Każde biuro rządzi się swoimi prawami, w każdym też popełnia się błędy – szybka korekta w notatkach pozwoli nam zaoszczędzić zarówno czas, jak i papier.  

Długopis czy pióro? 

Bardzo często stajemy przed dylematem – czy zdecydować się na kupno długopisu, czy pióra? Uważa się, że wieczne pióra są bardziej prestiżowe i eleganckie. Nie jest to do końca prawda – na rynku nie brakuje długopisów dorównujących im klasą. Pisanie piórem jest bardzo przyjemne i płynne, należy jednak pamiętać, że trzeba się go uprzednio nauczyć. Używanie długopisu jest znacznie prostsze i bardziej praktyczne, a atrament jest bardziej trwały niż ten używany w piórach. 

Nasz wynik:
[Total: Średnia: ]