Strażak – nie tylko bohater, ale także profesjonalista

Podziel się z innymi

Myśląc o straży pożarnej, myślimy głównie o bohaterach narażających swoje życie, by nieść ratunek innym. Choć obraz ten ma w sobie dużo prawdy, może czasem zaszkodzić. Praca w jednostce straży pożarnej nie jest ciągłym życiem na krawędzi i narażaniem swojego zdrowia. To przede wszystkim odpowiedzialna praca opierająca się o profesjonalne wyposażenie. Być może doskonale sprawdzisz się w takiej roli – sprawdź poniżej, jak na prawdę wygląda praca strażaka.

Nie tylko pożary! Co robi strażak?

Wóz strażacki niewątpliwie związany jest z pożarami – podstawowym niebezpieczeństwem, przed jakim chronią nas strażacy. Także ubiór dostosowany jest do walki z tym żywiołem. Jednak, wbrew pozorom, to nie są najczęstsze wezwania. Strażak wspomaga wszystkie siły ratunkowe swoimi profesjonalnymi umiejętnościami i wysokiej jakości sprzętem.

Stan gotowości jednostki utrzymywany jest w czasie lokalnych podtopień czy mocnych wiatrów. Wiele ochotniczych straży pożarnych musi zmagać się z konarami drzew zalegającymi na drodze, wypadkami samochodowymi, zwierzętami oraz setkami innych niewielkich zagrożeń. Jak jednak ma sobie z tym radzić?

Profesjonalne wyposażenie ze Strefy 998

Ostatnia wiadomość wysłana przez zagrożoną osobą odmierza ostatnie minuty, w których czasie koniecznie musi nadejść pomoc. Dlatego wyposażenie jest bardzo ważne w tym zawodzie. Strażak posiada:

  • Kominiarka termoaktywna, chroniąca przed wysoką temperaturą.
  • Rękawice i buty ze wzmacnianych materiałów, chroniące także przed ostrymi krawędziami.
  • Toporek strażacki wspomagający działania w każdych okolicznościach. Sprawdzi się przy wyważaniu drzwi w palącym się budynku oraz w celu dostania się do pasażerów uwięzionych w samochodzie po wypadku.
  • Agregat prądotwórczy. Zapewnia dostęp do energii elektrycznej nawet w czasie awarii sieci energetycznej.
  • Dron z kamerą, czyli nowoczesna technologia na służbie straży pożarnej.

Jeśli chcesz wezwać wsparcie, zrób to z aplikacją. Strażak szybko otrzyma wiadomość. Wysłana przez internet informacja nie tylko dotrze szybciej do centrali, ale również ułatwi wysłanie odpowiedniej jednostki.

W służbie społeczeństwu

Praca w straży pożarnej to nie tylko służba społeczeństwu. Jest to też profesjonalna praca, w której należy wykonywać swoje obowiązki. Strażak otrzymuje również regularną wypłatę za swoją pracę. Dłuższe dyżury lub zwiększona ilość interwencji związana jest z płatnymi nadgodzinami. W odróżnieniu od innych zawodów, tutaj możesz liczyć na społeczne zaufanie oraz czuć się niczym bohater – w końcu każdego dnia ratujesz życie zwykłych ludzi.