Skuteczne narzędzia do wspólnej pracy online nad projektami

Podziel się z innymi

Praca z zespołem, którego uczestnicy znajdują się pod różnymi adresami, a w wielu przypadkach nawet w innych krajach, wiąże się z dużym wyzwaniem organizacyjnym. Dlatego coraz częściej korzysta się z możliwości, jakie stawia postępująca globalizacja. Z usług specjalistów można za pomocą kilku kliknięć korzystać nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. Dlatego potrzebny jest dobry system, a także narzędzia do zarządzania wspólnymi projektami.

Dlaczego narzędzia do zarządzania projektami są ważne?

Nie każdy może sobie pozwolić na całodobowe doglądanie poszczególnych elementów projektów. Niemożliwe są też konsultacje z pracownikami przez całą dobę – 7 dni w tygodniu. Dlatego warto zdecydować się na pomoc, czyli narzędzia do zarządzania projektami. Ułatwiają one przede wszystkim organizację pracy, a także podnoszą efektywność członków zespołów.

Jak pomagają programy do zarządzania projektami?

Programy do zarządzania projektami mogą pomóc na wiele sposobów. Dzięki nim można rozpisywać w czasie zadania, które czekają na wykonanie, a także przypisywać do nich wybranych pracowników. To wszystko pozwala w szybki sposób przekazywać najważniejsze informacje i obowiązki, a także wyznaczać konkretne terminy.

1. IC Project – to program, który organizuje pracę członków zespołu poprzez tablice Kanban. Dzięki niemu można zarządzać urlopami pracowników, dodawać ogłoszenia i instrukcje. Ponadto bardzo cennymi opcjami są zgłoszenia serwisowe, zarządzanie kontrahentami, kontrola budżetu czy poczta i wystawianie faktur. Komunikację ułatwia wbudowany komunikator, a zarządzanie czasem – kalendarz.

2. GanttPro – jest to przede wszystkim narzędzie pozwalające na śledzenie wielu procesów firmowych. Tworzenie projektów, wykresów Gantta, kontrola wydatków czy organizacja współpracy będzie znacznie prostsza dzięki rozbudowanemu interfejsowi zarządzania zasobami.

3. Cyfe – narzędzie to dostosowane zostało głównie pod specyfikę pracy mobilnej. Składa się z ponad 50 widżetów podstawowych oraz możliwości stworzenia własnych – niestandardowych. Na dashboardzie widoczne są listy zadań, kalendarze, cele, raporty, wątki dyskusyjne, a także wykresy Gantta. Program umożliwia śledzenie zadań zespołu, wysyła także powiadomienia SMS, kiedy zostaną osiągnięte postawione przez użytkownika cele.

4. Volerro – jest to program o bardzo czytelnym interfejsie. Dzięki niemu można w łatwy sposób zarządzać zmieniającymi się priorytetami. Do tego wyposażony jest w czat i narzędzie do przeprowadzania konferencji. Tablice Kanban znakomicie prezentują różne etapy projektów, przez co można efektywnie realizować postawione cele.

To jedynie część z mocno rozbudowanej bazy programów do wspólnej pracy nad projektami. Szukając najlepszego dla siebie, najlepiej kierować się własnymi preferencjami oraz wymaganiami, jakie stawia realizacja postawionych zadań.

Serwer w chmurze – rozwiązanie dla firm, które pracują nad projektami w sieci

Jednym z często wykorzystywanych narzędzi, po które warto sięgnąć przy pracy zdalnej, jest również serwer w chmurze. Zarządzanie projektami wiąże się z dostępem  wielu osób do danych, a także sprawnej wymiany informacji. Chmura bardzo usprawnia ten proces. Pozwala to uzyskać elastyczność i skalowalność. Dużym atutem jest oszczędność nie tylko czasu na organizację, ale także pieniędzy.

Zbudowanie własnego środowiska sieciowego, wiąże się z dużym nakładem pieniędzy. Jest to nieosiągalne nawet dla większości średnich firm i często po prostu zbędne. Serwer w chmurze pozwala korzystać z gotowych, sprawdzonych rozwiązań i dodatkowo nie martwić się o opłatę za specjalistyczną obsługę czy programy antywirusowe. Dobra chmura dla firm powinna m.in. obsługiwać bazy danych SQL, MySQL i NoSQL, a także oferować zautomatyzowane rozwiązania zarządzane z poziomu interfejsów API, portali WWW czy aplikacji mobilnych.

Chmura dla firm – kto proponuje usługi?

Chmura dla firm to element usług takich dostawców, jak na przykład IBM i INEA. W pierwszym przypadku firma będzie mogła liczyć na dużą elastyczność – nieograniczoną przepustowość. Dużym atutem jest stosowanie modelu płatności według faktycznego zużycia.

W przypadku INEA, chmura dla firm jest niezwykle wydajną usługą udostępniania mocy obliczeniowej i przestrzeni dyskowej w modelu IaaS. Dostarczana jest w klastrze High Availability. Serwery umieszczone są w profesjonalnym Data Center, które jest strzeżone zarówno wirtualnie, jak i bezpośrednio – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Umożliwia to sprawne korzystanie z potężnej mocy obliczeniowej i przestrzeni dyskowej, a także prowadzenia i zarządzania projektami w profesjonalny sposób.

Nasz wynik:
[Total: 0 Średnia: 0]