Praca dla dekarzy w Norwegii – pewne i dobrze płatne zatrudnienie

Podziel się z innymi

Czym zajmuje się dekarz?

Wszyscy wiemy, że dekarz zajmuje się budową i naprawą dachów. Często jednak mamy wątpliwości dotyczące tego, jaką specyfikę ma ten zawód w Norwegii. Mówiąc najprościej, dekarze zajmują się tam najczęściej budową i naprawą dachów płaskich. W skład obowiązków dekarza w Norwegii wchodzi nie tylko budowanie nowych dachów, ale przede wszystkim naprawa tych już istniejących. Łatanie dziur, zrywanie materiałów izolacyjnych, kładzenie nowych warstw papy termoizolacyjnej lub folii PCV to podstawowe obowiązki dekarza w Norwegii. Poza tym musi o również umieć ocenić ryzyko wystąpienia pożaru w trakcie prac i dbać o jego zminimalizowanie.

Jakie są wymagania w pracu dla dekarza w Norwegi?

Chcesz podjąć pracę w Norwegii jako dekarz i zastanawiasz się, czy posiadasz odpowiednie kwalifikacje? Jesteś ciekawy, czy możliwe jest podjęcie pracy bez znajomości języka? Odpowiedzmy więc na te pytania. Mówiąc najprościej, praca bez znajomości języka jest możliwa, niemniej jednak umiejętność komunikowania się w języku norweskim lub angielskim to dodatkowy atut. Tym bardziej, że praca dekarza wymaga współpracy w zespole.

Poza tym, powinieneś posiadać wiedzę na temat metod układania pokrycia dachowego oraz odpowiedniej izolacji. Dobrze, jeśli umiesz posługiwać się narzędziami do cięcia drewna oraz palnikami niezbędnymi do zgrzewania papy termozgrzewalnej lub folii PVC.

W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że wykwalifikowani pracownicy mogą liczyć na więcej. Dlatego też, jeśli jesteś dekarzem z zawodu, dobrze będzie, jeśli przedstawisz dokumenty, które potwierdzą twoją wiedzę. Świadectwo szkolne, opinia z przebytych praktyk, zaświadczenia o ukończeniu kursów.

Zobacz  Jak sprawdzić, czy pracodawca płaci ZUS za pracownika?
praca dekarz norwegia
praca dla dekarza norwegia

Dlaczego pojawia się tak wiele ofert pracy dla dekarzy w Norwegii?

Ofert pracy dla dekarzy jest obecnie naprawdę sporo. Dlaczego tak się dzieje? To bardzo proste. Przede wszystkim Norwegia jest krajem, który dynamicznie się rozwija i wciąż powstaje tu wiele nowych budynków różnego przeznaczenia. Specjaliści, którzy znają się na ich budowie, są więc po prostu potrzebni. Poza tym, Norwegia jest także krajem, w którym zwyczajnie brakuje pracowników posiadających w ręku konkretny fach. Z tego właśnie powodu osoby wykwalifikowane, posiadające doświadczenie i radzące sobie z wykonywaniem prac budowlanych, mogą liczyć na naprawdę dobre warunki finansowe.

Na co możesz liczyć dekarz w Norwegii?

Osoby, które decydują się na pracę w charakterze dekarza w Norwegii, mogą liczyć na stosunkowo wysokie płace, które umożliwiają pokrycie wszystkich kosztów życia oraz odłożenia oszczędności. Wiele oczywiście zależy od tego, jakie posiadamy doświadczenie oraz kwalifikacje. Minimalne stawki godzinowe w branży wynoszą bowiem od 183,10 NOK dla niewykwalifikowanych pracowników bez doświadczenia, do aż 200 NOK dla pracowników wykwalifikowanych.

Średnie miesięczne zarobki dekarza w Norwegii wynoszą więc około 26 586 -29 578 NOK, czyli od 12 do ponad 13 tysięcy złotych. Nie da się więc ukryć, że są to naprawdę pozytywnie zaskakujące kwoty, które pozwalają na spokojne życie, a nawet inwestowanie. Wielu dekarzy pracujących w Norwegii już po roku może myśleć o zakupie mieszkania. Co ważne, w tym kraju możesz liczyć na płatne nadgodziny, a ubrania robocze czy sprzęt zapewnia ci pracodawca.

Jak znaleźć pracę jako dekarz w Norwegii?

Jak widzisz, praca jako dekarz w Norwegii jest dobrym pomysłem, dzięki któremu bez problemu nie tylko utrzymasz się w tym kraju, ale także odłożysz nieco pieniędzy. Mimo to wiele osób nie decyduje się na ten krok, ponieważ nie wiedzą w jaki sposób mogą znaleźć zatrudnienie. Tymczasem dostępnych rozwiązań jest naprawdę sporo. Możemy oczywiście samodzielnie poszukiwać ogłoszeń o pracę i aplikować na nie na własną rękę. Możemy jednak również skorzystać z profesjonalnej pomocy. Wystarczy jedynie odwiedzić stronę https://jobbassistanse.com/oferty-pracy-w-norwegii/dekarz/.

Zobacz  Jak radzić sobie ze stresem w pracy?

JobbAssistance to firma, która oferuje nie tylko dostęp do szerokiej bazy ogłoszeń o pracę, ale również wsparcie w załatwieniu wszystkich formalności związanych z wyjazdem i podjęciem pracy. Otrzymasz odpowiedzi na wszelkie pytania, możesz również liczyć na pomoc w zdobyciu potrzebnych zezwoleń, szkoleń czy kursów. Dzięki temu proces poszukiwania pracy oraz wyjazd staną się znacznie łatwiejsze.

Jobbassistanse praca

Podsumowując, jeśli posiadasz wiedzę i doświadczenie – praca jako dekarz w Norwegii z pewnością ci się opłaci. Przekonało się o tym już wielu fachowców, którzy zdecydowali się na pracę za granicą. Warto więc zastanowić się nad dołączeniem do tego grona.

Nasz wynik:
[Total: 2 Średnia: 5]