Potrzebujesz pilnie pracowników tymczasowych? Jak przyspieszyć proces rekrutacji i zminimalizować formalności?

Podziel się z innymi

Szukasz ludzi do pracy tymczasowej? To aktualnie trudne zadanie. Znalezienie osoby, która będzie w stanie rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki, a przy tym nie porzuci pracy po kilku dniach, potrafi być naprawdę trudne. Kłopoty kadrowe dotykają przedsiębiorców niezależnie od branży, zwłaszcza w przypadku prostych prac. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na zatrudnianie pracowników z Ukrainy.

Dlaczego warto zatrudniać pracowników z Ukrainy?

Polska to miejsce, do którego od lat przyjeżdżają pracownicy ze Wschodu. Emigrują tu głównie z przyczyn ekonomicznych, a żeby to zobrazować, posłużmy się przykładem Ukrainy. W tym kraju, średnia pensja, w przeliczeniu na złotówki, wynosi około 850 złotych brutto (stanem na lipiec 2021). Pomimo tak niskich zarobków, koszty życia w Ukrainie są porównywalne do tych w Polsce, a wiele produktów i usług nawet droższe. I to właśnie dlatego tak wielu pracowników ze Wschodu trafia do naszego kraju.

Jakie to ma znaczenie dla Ciebie, jako właściciela biznesu?

Pracownik z Ukrainy będzie po prostu dobrym kandydatem do pracy jeżeli Twoja firma cierpi na braki kadrowe. Osoby z tego kraju przyjeżdżają do Polski właśnie po to, aby pracować. Są sumienne i pracowite. Dyspozycyjne. Oddane swojej pracy. Dlatego – jeżeli szukasz lojalnego i zaangażowanego pracownika, to może to być całkiem niezły kierunek.

Pracownicy z Ukrainy są często wykwalifikowani i doświadczeni fot. gremi-personal.com

Ponadto, zatrudnianie pracowników z Ukrainy jest korzystne dla firmowego budżetu. Z reguły, takie osoby oczekują trochę niższych wypłat niż Polacy. To również ma niebagatelne znaczenie, jeżeli poszukujesz osób wyłącznie do pracy sezonowej.  

Nawiąż współpracę z agencją pracy tymczasowej

Skoro już masz za sobą decyzję “Zatrudnię Ukraińców”, pojawia się pytanie – jak trafić do potencjalnych kandydatów z ofertą zatrudnienia. I rzeczywiście, może to być nieco problematyczne, bo raczej niewiele osób poszukujących pracy w Polsce używa tych samych kanałów do znalezienia zatrudnienia co Polacy. Czyli – lokalny urząd pracy czy też polskojęzyczne portale z ofertami zatrudnienia raczej nie będą najlepszym miejscem na szukanie Ukraińców do pracy w Polsce.

To może warto wykorzystać ukraińskie portale z pracą? Otóż, nie do końca jest to właściwy pomysł. Bo o ile nie znasz płynnie rosyjskiego/ukraińskiego, to raczej publikacja ofert w tych miejscach nie przyniesie spodziewanych efektów.

Poznaj pełną ofertę firmy Gremi Personal: https://gremi-personal.com/oferta/

Dochodzi jeszcze kwestia legalności zatrudnienia. Ukraińcy do pracy w Polsce przyjeżdżają spoza Unii Europejskiej, a co za tym idzie, potrzebują specjalnych pozwoleń na podjęcie pracy. Ich zdobycie jest czasochłonne, więc wiele osób kupuje nawet podrobione certyfikaty. Ty jako zatrudniający nie będziesz w stanie tego sprawdzić. A w razie jakiejkolwiek kontroli (np. ze strony Straży Granicznej), możesz nie tylko stracić pracownika, ale i narażasz swoją firmę na wysokie straty z powodu kar.

Dostępne opcje zatrudnienia pracowników ze Wschodu

Jak zatem znaleźć takie osoby? W Ukrainie, w odróżnieniu od Polski, niezwykle popularne jest szukanie zatrudnienia przez agencje pracy. I to właśnie tam należy się udać, jeżeli chcemy zatrudnić pracowników ze Wschodu.

Samodzielne ich poszukiwanie jest po prostu zbyt czasochłonne, kosztowne (np. konieczność zapewnienia sobie tłumacza do rozmowy!) oraz ryzykowne. 

Czemu agencja Gremi Personal?

Jesteśmy jedną z nielicznych agencji pracy tymczasowej która specjalizuje się wyłącznie w rekrutacji pracowników ze Wschodu. Mamy w tym zakresie aż 12 lat doświadczenia, więc wybierając naszą ofertę możesz mieć pewność, że cały proces prowadzimy kompleksowo. Po prostu – opisz nam swoje oczekiwania, a my przygotujemy dla Ciebie oferty kandydatów, dopasowanych do aktualnego zapotrzebowania Twojej firmy.

Nasze bazy pracowników z Ukrainy rzeczywiście robią wrażenie. Ostatecznie, mało która agencja pracy tymczasowej może pochwalić się gotową bazą ponad 80 000 kandydatów! Dość powiedzieć, że dziennie, dzięki naszej firmie, zatrudnienie znajduje średnio 40 osób!

Cenimy też Twój czas, więc decydując się na współpracę z Gremi Personal, Ty nie musisz już o nic się martwić i możesz skupić się na prowadzeniu biznesu!

Zadbamy o to, aby pracownicy z Ukrainy w Twojej firmie mieli wszystko zapewnione. Od dokumentów, przez zakwaterowanie i wynagrodzenie. Zadbamy o dopełnienie wszystkich formalności, tak by wszystko odbywało się legalnie i zgodnie z prawem.

Pomagamy nie tylko na etapie rekrutacji pracowników do Twojej firmy, ale także w trakcie świadczenia przez nich pracy. Otrzymasz opiekę koordynatora Twojego projektu, a także dostęp do wsparcia od doświadczonego zespołu specjalistów. Pomogą Ci w rozwiązywaniu wszelkich problemów, odpowiedzą na pytania, a w razie jakichkolwiek zmian (np. w prawie o zatrudnianiu cudzoziemców), otrzymasz informację.

Zapraszamy do kontaktu! Przekonaj się, że zatrudnienie obcokrajowca z Ukrainy może być równie proste co przyjęcie do pracy osoby posiadającej polskie obywatelstwo. 

Nasz wynik:
[Total: 0 Średnia: 0]