Kreator CV – dlaczego warto z niego korzystać?

Podziel się z innymi

Niemal każdy z nas choć raz w swoim życiu musiał przygotować CV. To niezbędny krok przy ubieganiu się o pracę, który pozwala rekruterowi dowiedzieć się o nas czegoś więcej. Dopiero na etapie sporządzania takiego dokumenty zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że napisanie dobrego CV nie jest łatwą sprawą.

CV – gotowe rozwiązania?

CV ma przede wszystkim pełnić funkcję informacyjną i zachęcić rekrutera, aby zaprosił nas na rozmowę kwalifikacyjną. To dlatego tak ważna jest jego wartość merytoryczna, a także oryginalność. Na szczęście istnieją rozwiązania dzięki którym dobre CV jest w stanie stworzyć dosłownie każdy. O czym dokładnie mowa?              

CV – co w nim umieścić?

Każde Curriculum Vitae powinno posiadać kilka stałych elementów. Przyjęło się, że należą do nich m.in. dane osobowe, kontaktowe, informacje o doświadczeniu zawodowym, wykształceniu, a także znajomości języków obcych. Wiele osób słusznie umieszcza w nim jeszcze nazwy ukończonych kursów, jak i wypisuje najważniejsze umiejętności. Konieczna jest także klauzula dotycząca zgody na użycie naszych danych, dzięki której pracodawca może się z nami skontaktować.

Jak powinno wyglądać CV?

Dokument powinien być jak najbardziej spójny i w miarę kompletny. Oczywiście nie oznacza to, że ma mieć kilka stron A4. Wprost przeciwnie – rekruterzy cenią CV, które mieści się na jednej stronie, dzięki czemu wszystkie niezbędne dane można objąć wzrokiem i w zaledwie kilka sekund ocenić przydatność kandydata na konkretne stanowisko pracy. Pamiętajmy przy tym, że CV jest czymś formalnym, dlatego umieszczone w nim informacje powinny być zgodne z prawdą oraz jak najbardziej konkretne.

Kilka kliknięć i gotowe

Nie wszyscy posiadamy oczywiście umiejętności techniczne czy graficzne, aby przygotować przejrzyste CV. Osoby, które nie czują się na tyle kreatywne, aby stworzyć dokument samodzielnie, mogą skorzystać ze specjalnych kreatorów. Dzięki nim w zaledwie kilka minut może powstać coś, co z dumą będziemy mogli przekazać rekruterowi. Kreator CV to narzędzie, które tak naprawdę wykonuje dokument za nas. Wystarczy przesłać zdjęcie w odpowiednim wymiarze, wpisać wszystkie niezbędne informacje i dane, wybrać odpowiadający nam wygląd i gotowe. Możemy wygenerować CV w optymalnym dla nas formacie pliku i przesłać go potencjalnemu pracodawcy.  

Kreator CV – czy warto?

Za tym rozwiązaniem przemawia przede wszystkim jego prostota. Z przygotowaniem CV w kreatorze poradzi sobie dosłownie każdy. Używanie kreatora jest intuicyjne, a efekt końcowy w pełni profesjonalny. Każde CV wygląda jak wyjęte spod ręki zawodowego grafika. Ponadto, na korzyść kreatora przemawia to, że do wyboru jest wiele różnego rodzaju wariantów graficznych, dzięki czemu można dostosować wygląd CV do charakteru stanowiska, na które aplikujemy. To niezwykłe narzędzie pomaga także w porządkowaniu wszystkich informacji i podaniu ich czytelnikowi w przystępnej formie. Pozwala zaoszczędzić użytkownikowi pieniądze, ale i czas, który jest obecnie tak cenny.