Jak wygląda praca zdalna WordPress developera?

Podziel się z innymi

WordPress to świetny system do zarządzania treścią, dlatego tak wiele firm decyduje się stworzyć stronę właśnie na tej platformie. Aby założyć bardziej zaawansowaną witrynę i posługiwać się przydatnymi wtyczkami oraz zapewnić wydajność, trzeba zatrudnić w firmie odpowiednią osobę, która zajmie stanowisko WordPress developera. Jak wygląda praca takiego eksperta i co należy do jego obowiązków?

Kim jest WordPress developer?
WordPress developer jest osobą, która potrafi obsługiwać i zarządzać stroną internetową, powstałą na platformie WordPress. Developer musi znać strukturę strony oraz języki programowania. Taki specjalista powinien być przede wszystkim programistą oraz potrafić stworzyć nową strukturę, wiedzieć jak odpowiednio modyfikować motywy oraz znać aktualności WordPressa. Firmy często decydują się na zatrudnienie takiej osoby, ponieważ potrzebują niestandardowych wtyczek i modułów lub kompleksowego opracowania motywu. Niestety te umiejętności nie posiada każdy użytkownik tej witryny, dlatego tutaj zdecydowanie będzie potrzebny specjalista.

WordPress deweloper to praca zdalna, ponieważ ich praca opiera się głównie na zadaniach związanych z tą platformą. WordPress staje się coraz bardziej popularnym narzędziem do zakładania profesjonalnych stron internetowy, jednak wiele jego elementów wymaga fachowej wiedzy. Ekspert, który specjalizuje się w tej dziedzinie, jest wręcz pożądany, w szczególności do firm IT na stanowisko techniczne, lecz nie tylko. Każde przedsiębiorstwo, które występuje w sieci, potrzebuje strony, która będzie wyglądać i działać profesjonalnie. Trzeba pamiętać, że jest to istotna część danego przedsiębiorstwa, która również stanowi jego wizytówkę.

Jakie obowiązki ma WordPress developer?
Osoba, która decyduje się aplikować, na stanowisko WordPress dewelopera powinna wiedzieć, jakie są obowiązki i jak wygląda praca zdalna. Programista jest odpowiedzialny za:

projektowanie, a także wdrażanie nowych funkcji, które usprawniają działanie strony,
tworzenie architektury strony na WordPress, moderowanie jej i zarządzanie nią,
dopilnowanie, aby strona była wydajna, a jej czas optymalizacji był prawidłowy,
zarządzanie aspektami technicznymi strony,
tworzenie responsywnej strony internetowej, która posiada odpowiedni motyw i wtyczki.
Aby otrzymać pracę zdalną WordPress developera, musisz posiadać konkretną wiedzę i umiejętności, które zadecydują o Twoje pozytywnej kandydaturze:

znać struktury WordPress – hooks (filtry i akcje)
potrafić stworzyć nowe typy postów za pomocą wybudowanych elementów na platformie,
znać elementy pluginów i motywów,
znać dokumentacje WordPressa i śledzić ją na bieżąco.
Do pracy, jako WordPress developer oprócz wiedzy i doświadczenia, potrzebujesz również odpowiedniego sprzętu, by móc na nim wykonywać swoje obowiązki. Jeśli znasz WordPress, HTML, CSS, PHP, JavaScript ES6+, SQL, REST API. Chcesz się rozwijać i uczyć w zespole, to aplikuj na stanowisko WordPress developera w Digital Team. Masz szansę na udział w różnorodnych projektach oraz możesz pracować zdalnie w dogodnych dla siebie godzinach.