Czy ICO jest nową szansą dla przedsiębiorców?

Podziel się z innymi

Zdaniem ekspertów ICO jest szansą dla przedsiębiorców, którzy chcą zminimalizować koszty i jednocześnie szybko zgromadzić kapitał. Niektórym już to się udało. 34 mln w 10 dni – to wynik, jaki osiągnęła organizacja The DAO.

Czym w ogóle jest ICO?

ICO, czyli dokładnie Initial Coin Offering to nowoczesna metoda finansowania społecznościowego. Polega na zbieraniu kapitału przez startupy, co odbywa się za pomocą kryptowalut. Jak to działa? Na bardzo prostej zasadzie, choć nie wszystkim zrozumiałej. Otóż osoba, która przykładowo ma pomysł na biznes, ale nie posiada kapitału, może stworzyć ICO emitując tokeny. Z ich sprzedaży bez problemu sfinansuje planowane inwestycje. W ten sposób startupy mogą pozyskać całkiem duże fundusze.

ICO to duże ryzyko

Trzeba pamiętać, że wbrew pozorom ICO to jednak duże ryzyko. Dlatego nie powinno się inwestować w nie zbyt dużych kwot, a już na pewno nie należy inwestować pieniędzy, których straty nie da się zaakceptować. Na szczęście sytuacja na rynku powoli się poprawia i fala ostatnich oszustw jest już przeszłością.

Zalety emitowania kryptowaluty zamiast akcji

Jedną z głównych zalet dla przedsiębiorców jest brak regulacji, co zdecydowanie przyspiesza proces ICO. Kolejna to chociażby to, że biurokracja jest znacznie mniejsza i nie ma też potrzeby gromadzenia dokumentów w formie papierowej. Ponadto istnieje możliwość pozyskania dużych środków od zagranicznych inwestorów, a to też korzyść. Budowanie społeczności wokół własnego przedsiębiorstwa też jest zaletą.

Mówiąc o ICO mamy do czynienia z rewolucją. Jest to totalna nowość, która budzi wiele wątpliwości. Jedni się cieszą z samego faktu, że istnieje. Inni obawiają się problemów i strat. Chyba to jeszcze za wcześnie, aby móc mówić tu o konkretach. W każdym razie jest to naprawdę ciekawe rozwiązanie dla przedsiębiorców, więc może warto rozważyć tę opcję w swoich przyszłych inwestycjach. Należy jednak podejść do tego z dystansem, by swych decyzji nie żałować i nie przyczynić się do strat, zamiast zysków.

Nasz wynik:
[Total: 0 Średnia: 0]
Zobacz  Fundusz Emerytur Pomostowych a wypłaty emerytur pomostowych