Coraz więcej ofert pracy w opiece!

Podziel się z innymi

Coraz szybsze starzenie się europejskich społeczeństw ma wiele skutków. Jednym z nich jest wzrost zapotrzebowania na wszelkiego rodzaju usługi opiekuńcze, od miejsca w domach opieki seniora, aż po usługi medyczne, oraz usługi opiekunek do osób starszych. Jeśli chodzi o to ostatnie zapotrzebowanie to zdecydowanie królują tu Niemcy, gdzie z roku na rok przybywa osób niesamodzielnych, zdanych na łaskę osób trzecich. Jeśli najbliższa rodzina nie może zapewnić opieki nad seniorem, to najlepszym wyborem jest wynajęcie opiekunki osoby starszej. Wiele z nich pochodzi właśnie z Polski.

Jak już wspomnieliśmy, ofert pracy w niemieckiej opiece jest mnóstwo. Tak naprawdę doświadczona opiekunka, znająca język niemiecki, może sobie wybierać zlecenia i wybrzydzać. To ona jest królową na tym rynku pracy. Obecnie taka osoba może liczyć nawet na stawki w okolicy 2000 euro netto na miesiąc. Jednak oczywiście średnia dla całego rynku jest niższa. Dla przykładu, w agencji opiekunek osób starszych Veritas Opieka, średnie wynagrodzenie opiekunki seniora oscyluje w okolicy 1700 euro na miesiąc. Do tego ma ona zapewnione darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie na szteli. Ponadto Veritas Opieka zajmuje się bezpłatnym transportem opiekunek na miejsce wykonywania zlecenia oraz późniejszym powrotem do kraju. Zapewnione są także specjalne całodobowe linie wsparcia telefonicznego.

Jakie warunki trzeba spełnić aby z sukcesem móc aplikować na oferty pracy w niemieckiej opiece? Jak już wspomnieliśmy powyżej, są tak naprawdę dwa główne warunki. Pierwszy z nich to znajomość języka niemieckiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację, zarówno z seniorem, jego rodziną, jak i osobami trzecimi. Po drugie konieczne jest posiadanie doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Może być ono nabyte zarówno podczas pracy zawodowej np. w służbie zdrowia, czy domu seniora, jak również podczas opieki nad własnymi bliskimi np. dziadkami, czy rodzicami. Oczywiście nie zaszkodzi także umiejętność przyrządzania potraw, sprzątania, czy zajęcia się ogrodem. Czasami wymagane jest prawo jazdy kategorii B.

Więcej informacji oraz ofert pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: Oferty pracy opieka Niemcy.

Nasz wynik:
[Total: 0 Średnia: 0]