Chcesz zostać programistą? Sprawdź, jakie to proste!

Podziel się z innymi

Gdyby zapytać przypadkowo spotkaną na ulicy grupę osób o wymarzoną pracę, pewnie mało kto odpowiedziałby, że jest to praca w biurze i przy komputerze. Jeśli jednak praca ta miałaby przynieść spore dochody, możliwość szybkiego rozwoju i dodatkowo byłaby wykonywana zdalnie, większość osób z pewnością by się jej podjęła.

Programista, czyli praca 2.0

Praca programisty – bo o niej mowa – ma jedną, istotną zaletę. Rynek pracy w tym zawodzie to zdecydowanie rynek pracownika. Rosnąca liczba firm specjalizujących się w branży IT a także ogromne zapotrzebowanie na freelancer’ów w naturalny sposób pobudzają przyszłych i obecnych pracowników do przekwalifikowania się na to stanowisko. Kuszą nie tylko wysokie zarobki, ale i szerokie spektrum dodatkowych świadczeń pracowniczych, nie ograniczających się wyłącznie do darmowych karnetów na siłownię. Programista nie jest niewolnikiem przykutym do komputera, lecz niezależnym pracownikiem, doskonale znającym swoją wartość na rynku pracy. Kimś takim może stać się dosłownie każdy, kto chce się uczyć, rozwijać (w tym zawodowo) i potrafi logicznie myśleć.

Zostań programistą w Javie!

Oczywiście sam wybór nowej drogi życiowej to nie to samo, co decyzja by nią kroczyć. Dlatego warto wybrać taki język programowania, który z punktu widzenia początkującego programisty, będzie możliwie najlepszym i najłatwiejszym do zrozumienia. Takim właśnie językiem jest Java. Oto 5 argumentów przemawiających za tym, że naukę warto rozpocząć właśnie od niego.

  1. Popularność i uniwersalność – Java jest na chwilę obecną najpopularniejszym językiem programowania. Środowisko to jest zainstalowane na kilku miliardach urządzeń, będąc jednocześnie źródłem inspiracji dla kilku milionów programistów na całym świecie.
  2. Prostota – Java jest jednym z najłatwiejszych języków. Struktura jego poleceń jest dosyć przejrzysta, co ułatwia zrozumienie jego funkcjonowania zarówno przy podstawowych komendach, jak i w bardziej zaawansowanych bibliotekach.
  3. Elastyczność – język Java jest wykorzystywany w zasadzie wszędzie, co umożliwia pracę na nim w dowolnym miejscu na świecie.
  4. Intuicyjność – to jeden z najważniejszych atutów tego języka, dzięki któremu jest on tak prosty. Zawarte w bibliotekach elementy kodu można wykorzystywać do realizacji własnych projektów.
  5. Szybkość – na Javie pracuje się szybko. I to nie tylko dzięki powyższym bibliotekom, ale też dzięki zaimplementowaniu środowisk IDE.
Zobacz  Czy pracownik z małym stażem może zostać mianowanym?

Od teoretyka do praktyka

Jak zostać programistą? Najlepiej zdecydować się na udział w kursach organizowanych przez stacjonarne szkoły programowania. Trwają one maksymalnie kilka tygodni. Można z nich korzystać w różnych trybach, również w wieczorowym i zaocznym. Są one organizowane w kilku miastach w Polsce, dzięki czemu dojazd nie będzie problemem. Każdy kurs Java jest tak zaplanowany, by w określonym czasie przekazać maksimum wiedzy na dany temat. Skorzystają z niej zarówno laicy, jak i osoby mające już pewną wiedzę na temat Javy.

Zajrzyj, zapytaj, przekonaj się. Może Java stanie się nową drogą Twojego zawodowego sukcesu?

Nasz wynik:
[Total: 3 Średnia: 5]