Wynajem kwatery pracowniczej – na co musisz uważać?

Podziel się z innymi

Praca w innej miejscowości niż miejsce zamieszkania jest w niektórych zawodach konieczna. Obowiązkiem pracodawcy jest zatem zapewnienie komfortowego miejsca noclegu. Tylko jak znaleźć taką kwaterę, która będzie i w odpowiednim standardzie, i w cenie, na jaką firma może sobie pozwolić?

Wybór kwatery pracowniczej – na co uważać?

  1. StandardPierwszą i prawdopodobnie najważniejszą rzeczą, jaką należy wziąć pod uwagę, jest standard. Pracownicy powinni mieć do dyspozycji wszystkie niezbędne meble i akcesoria. Nie wystarczy jedynie łóżko i wspólna łazienka, aby pracować efektywnie i wypocząć przed kolejnym dniem.Niezbędne są: pościel, miejsce do przygotowywania posiłków wraz ze sprzętem kuchennym, łazienka (najlepiej jedna na pokój). Dobrze, aby pracownik miał też do dyspozycji pokój-świetlicę lub telewizor. Wskazane są również wszelkie stoliki lub biurka, przy których pracownik może usiąść np. z komputerem.Standard nie powinien być bardzo niski. Niekiedy wystarczy dopłacić kilka złotych za noc, aby pracownik spał na nieco nowszym łóżku, więc warto mieć to na uwadze.
  2. LokalizacjaNocleg dla pracownika ma sens tylko wtedy, jeśli jest blisko miejsca pracy. Na szczęście życie pracodawców stało się nieco łatwiejsze dzięki forstaff.pl. To nowoczesny portal, dzięki któremu znajdziesz nocleg blisko miejsca pracy i to w dowolnej miejscowości. Pamiętaj jednak o sprawdzeniu, czy dojazd od kwatery jest w miarę dobry (to również zrobisz w forStaff).
  3. CenaIstotnym czynnikiem decydującym o wyborze kwatery jest też cena. W tym przypadku warto kierować się zdrowym rozsądkiem i rozeznać w temacie. Czasami okazuje się, że cena pozornie wysoka jest tak naprawdę standardowo i na odwrót. Na szczególnej uwadze należy mieć hotele, w których brakuje wyraźnych zdjęć pokoi, a cena jest podejrzanie niska (lub wysoka). W takim przypadku warto wybrać inne miejsce lub skontaktować się z właścicielem.
  4. Proces wynajmuWielu pracodawców zupełnie o tym zapomina, ale proces wynajmu jest równie ważny co standard w danym miejscu lub cena za noc. O co chodzi? Wynajem powinien przebiegać sprawnie. Najlepiej, aby rezerwacja była możliwa od razu (telefonicznie lub przez internet). Ponadto właściciel powinien udzielać rzeczowych odpowiedzi i służyć pomocą już od samego początku, czyli od pierwszej rozmowy. Istotna jest też umowa podpisywana między najemcą a wynajmującym (czy wszystko w niej się zgadza?).

A co z rekomendacjami?

Wybierając kwaterę pracowniczą, można też kierować się rekomendacjami. Nie jest to jednak warunek konieczny, bo wiele hoteli znajduje się w miejscowościach, w których rotacja pracowników jest bardzo duża. Trudno wtedy ocenić, która rekomendacja jest bliska prawdzie. Polecenia warto brać pod uwagę, kiedy pochodzą np. od innego, znanego ci pracodawcy.