Myślisz o pracy na wakacje? Zacznij szukanie już teraz.

Podziel się z innymi

Małymi krokami zbliża się wiosna, a to oznacza ożywienie rynku pracy. W niektórych branżach wzrośnie zatrudnienie. Kogo poszukują pracodawcy?

Wraz z wiosną nowe miejsca pracy

Początek wiosny to również początek remontów, budów domów oraz prac sezonowych. Pracodawcy w tym czasie będą potrzebować pracowników z branży budowlanej. W kwietniu i maju to zapotrzebowanie będzie nadal wzrastać. Poszukiwani będą stolarze, operatorzy maszyn czy pakowacze, oraz osoby do prostych zadań konfekcyjno – magazynowych. Wzmożony ruch będzie można zaobserwować również w warsztatach i serwisach samochodowych. Przybędzie również wakatów w przemyśle i rolnictwie. Poszukujący zatrudnienia mogą także rozglądać się za pracą w hotelach, restauracjach, w usługach finansowych, ubezpieczeniowych oraz na rynku nieruchomości.

Praca w biurze

W czasie wakacji dość łatwo można znaleźć pracę biurową i administracyjną. Firmy, które mogą sobie na to pozwolić, w okresie urlopowym pustoszeją. Żeby zastąpić pracowników korzystających z należnego urlopu często oferują możliwość zatrudnienia pracowników tymczasowych. Większego wynagrodzenia mogą oczekiwać specjaliści, związani zwłaszcza z księgowością bądź analizą finansową. Najlepiej takich ofert pracy szukać poprzez agencje pracy tymczasowej.

Dodaj bezpłatnie lub wyszukaj oferty pracy – szukampracy.pl

A może praca za granicą

Także zagraniczny rynek pracy ma wiele do zaoferowania. Polacy coraz częściej wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu zatrudnienia. Wyjazdy obejmują Niemcy, Belgię, Norwegię, Szwecję i Danię, a także Wielką Brytanię. Zagraniczni pracodawcy poszukują chętnych do podjęcia pracy na proste stanowiska, często nie powiązane z wymogiem znania obcego języka. Należą do nich najczęściej prace w przemyśle spożywczym i rolnictwie. Zatrudnienie mogą znaleźć również specjaliści techniczni, inżynierowie, osoby z branży budowlanej i przemysłowej, a także kucharze, piekarze, cukiernicy. Dobra znajomość języków obcych, jak niemiecki, angielski jest dodatkowym atutem w pozyskaniu zatrudnienia.