Kurs montera rusztowań – 5 powodów, dla których warto go zrobić

Podziel się z innymi

Kursy zawodowe to doskonały sposób na rozwój. Dzięki nim zdobywasz nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczne umiejętności. Nic dziwnego, że cieszą się tak wielką popularnością! Coraz więcej osób interesuje kurs montera rusztowań. Czy dobrym pomysłem będzie decyzja o wzięciu udziału w takim szkoleniu? Poniżej znajdziesz 5 najważniejszych powodów, dla których warto wybrać się na kurs na rusztowania. Sprawdź!

Kurs montera rusztowań – szybkie szkolenie dla każdego

Aby pracować jako monter rusztowań, niezbędne jest ukończone szkolenie – rusztowania montowane są na wysokości, dlatego nie każdy pracownik może się tym zajmować. By zdobyć certyfikat i kwalifikacje, należy przystąpić do kursu, który kończy się egzaminem i nadaniem uprawnień do wykonywania zawodu. Celem szkolenia jest uzyskanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności – po jego ukończeniu kursanci zyskują przygotowanie do pracy w roli montażysty rusztowań. Do kursu może przystąpić każdy, kto ukończył 18 lat oraz posiada aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy w tym zawodzie. Oznacza to, że kurs montera rusztowań może odbyć w zasadzie każdy – to idealne kursy zawodowe dla osób, które właśnie ukończyły szkołę średnią i chcą podnieść swoje kwalifikacje, by znaleźć pierwszą pracę.

Kurs montera rusztowań

Monter rusztowań – pewna praca dla każdego

Jeśli chodzi o pracę w roli montażysty rusztowań, nie będzie to raczej praca dla osoby, która nie czuje się najlepiej na wysokości – pozostali mogą śmiało zdecydować się na ukończenie tego kursu zawodowego oraz podjęcie pracy w tym zawodzie. Rusztowania potrzebne są nie tylko w branży budowlanej, ale również remontowej, a także do mycia okien, renowacji budynków, budowy scen muzycznych. Nic zatem dziwnego, że profesjonaliści posiadający uprawnienia cieszą się dużym wzięciem na rynku pracy! Jeśli chcesz zdobyć pewną pracę w stabilnej branży, postaw na kurs na rusztowania. Doświadczeni specjaliści nie mogą narzekać na brak pracy – wręcz przeciwnie, nie tylko zarabiają zdecydowanie więcej niż najniższa krajowa, ale również mogą liczyć na stabilne zatrudnienie, nie tylko podczas sezonu budowlanego.

Sposób na dobre zarobki

Ze względu na to, że nie każdy pracownik może zajmować się montażem, obsługą i demontażem rusztowań, pracownicy posiadający odpowiednie uprawnienia są cenieni przez pracodawców i mogą liczyć na wyższe zarobki. Zdecydowanie możesz ubiegać się o większe wynagrodzenie! Kurs montera rusztowań nie trwa długo oraz nie jest drogi, a jeśli pracujesz w branży budowlanej, po jego ukończeniu możesz liczyć na zwiększenie zakresu obowiązków, a co za tym idzie – solidną podwyżkę. Warto wspomnieć tu także o tym, że montażyści rusztowań mogą podejmować dodatkowo płatne prace dorywcze, na przykład przy obsłudze scen na imprezach okolicznościowych.

Szukasz sposobu na awans? Pokaż pracodawcy swoje zaangażowanie

„Wyjście przed szereg” i ukończenie dodatkowego kursu zawodowego to jasny sygnał dla pracodawcy: ten pracownik stawia na rozwój i warto zatrzymać go przy sobie! Uzyskanie pożądanego na rynku pracy certyfikatu sprawia, że nie jesteś już szeregowym pracownikiem – stajesz się specjalistą, który może liczyć na awans zawodowy. Jeśli wiążesz swoją przyszłość z branżą budowlaną, kurs montera rusztowań może otworzyć Ci nowe drzwi do kariery. Zdecydowanie warto podjąć ten wysiłek!

Kurs na rusztowania

Gdzie możesz podjąć pracę? W zasadzie… wszędzie!

Nie każde szkolenie zawodowe daje tak duże możliwości jak kurs na rusztowania. Uzyskanie książeczki operatora uprawnionego do wykonywania zawodu montażysty rusztowań budowlano-montażowych metalowych to szansa na zatrudnienie nie tylko w wielu sektorach, ale również rozmaitych lokalizacjach. Jako montażysta rusztowań znajdziesz pracę w zasadzie w całym kraju, ale również za granicą – wiele firm międzynarodowych honoruje certyfikaty wydawane przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z Warszawy. To sprawia, że możesz podejmować rozmaite prace sezonowe na budowach czy festiwalach muzycznych jako montażysta rusztowań budowlanych czy scen. Marzysz o zwiedzeniu świata i podróżowaniu przeplatanym pracą sezonową, kurs montera rusztowań może dać Ci zupełnie nowe możliwości – czemu zatem nie spróbować?

Nasz wynik:
[Total: 0 Średnia: 0]