Jak wybrać prezent dla szefa?

Podziel się z innymi

Wybór prezentu dla szefa to często nie lada wyzwanie. To, jaki upominek kupić, zależy nie tylko od okazji, ale przede wszystkim od stopnia relacji. W małych firmach, w których panuje luźna atmosfera, szefowie dostają gadżety, na przykład kubki i koszulki ze śmiesznymi napisami. Zdecydowana większość pracowników wybiera jednak prezenty eleganckie, które bezpośrednio kojarzą się z biznesem i prestiżem. Co kupić szefowi z okazji świąt, awansu lub przejścia na emeryturę? Sprawdź poniższe propozycje.

Pomysły na elegancki upominek dla szefa

Wśród pomysłów na elegancki upominek dla szefa lub szefowej prym wiodą długopisy, szklanki i spinki do mankietów. Oryginalne prezenty na święta i jubileusze to także bony podarunkowe na wybraną atrakcję. 

Praktyczny długopis 

Długopis to niezbędny element wyposażenia biura każdego szefa. Mimo iż obecnie większość dokumentów przechowuje się w formie cyfrowej, to jednak są takie papiery, które trzeba podpisać własnoręcznie. Kupując długopis, masz pewność, że prezent zostanie dobrze wykorzystany. Jaki długopis będzie najlepszy dla szefa? Lepiej wydać nieco więcej pieniędzy i wybrać prezent z klasą niż oszczędzać na tanich gadżetach. Wśród popularnych upominków znajdują się pióra wieczne w eleganckim etui. Na każdym długopisie można wykonać grawer. Personalizacja sprawia, że prezent automatycznie staje się wyjątkową pamiątką. 

Eleganckie szklanki 

Zestaw szklanek do whisky lub kieliszków do wina to niezobowiązujący prezent dla szefa lub szefowej. Jeśli wiesz, że obdarowywany jest koneserem alkoholi, warto od razu dokupić stosowny trunek. Ciekawym pomysłem na urozmaicenie upominku jest wykonanie graweru. Na szklankach można umieścić imię szefa, dedykację od zespołu lub datę awansu. 

Spinki do mankietów dla dżentelmena 

Jeśli w pracy obowiązuje określony dress code, szef na pewno często zakłada garnitur. Spinki do mankietów z grawerem są praktycznym upominkiem, który z pewnością nie raz wykorzysta. Najciekawszą opcją są spinki z inicjałami szefa i symbolem nawiązującym do jego pracy lub pasji. Jeśli szef w wolnym czasie bije rekordy w grach komputerowych, na spinkach warto wygrawerować znaczek konsoli. Obdarowywany chodzi po górach? Postaw na spinki z linią przypominającą górski szlak.

Oryginalne bony podarunkowe

Kupując bon podarunkowy dla szefa, trzeba znać jego pasje i upodobania. Oferta voucherów prezentowych jest bardzo szeroka. Fanom szybkiej jazdy na pewno spodobają się bony na przejażdżkę luksusowym Ferrari. Miłośnicy podniebnych wrażeń chętnie skorzystają z lotu szybowcem i doświadczą emocji w tunelu aerodynamicznym. Wśród bonów prezentowych znajdziesz też katalog masaży, zabiegów pielęgnacyjnych i rytuałów SPA. Jeśli trafisz w gusta szefa, z pewnością podarujesz mu niezapomniane chwile.

Pomysły na śmieszne upominki dla szefa

Kubek, plakat, notes, kalendarz, leżak, – oferta śmiesznych gadżetów dla szefa jest naprawdę szeroka. Taki prezent może bezpośrednio nawiązywać do branży, powiedzonek szefa lub jego prywatnych pasji. Nie bez znaczenia jest także okazja, na którą kupujesz gadżet.

Jeśli szukasz drobnego upominku na Mikołajki (bo tak się złożyło, że wylosowałeś właśnie szefa), możesz postawić na kubek ze śmiesznym napisem. Oryginalne prezenty na święta to kalendarze ścienne lub biurowe z dedykacją na okładce.

Szef odchodzi na emeryturę? Warto podarować mu coś, co będzie pamiątką jego długoletniej pracy w firmie. Wspólnie z innymi pracownikami możecie stworzyć plakat w ozdobnej ramie z najlepszymi cytatami szefa. Inny pomysł upominku dla przyszłych emerytów to album ze zdjęciami z czasów aktywności zawodowej. Takie prezenty wymagają odrobiny zaangażowania, ale sprawiają też dużo radości. Obdarowanemu na pewno spodoba się również leżak z napisem “Czas na relaks”. 

Jeśli masz wątpliwości, co kupić przełożonemu, zapytaj kolegów z zespołu. Razem na pewno wybierzecie coś, co będzie nie tylko trafionym, ale i praktycznym prezentem. 

Nasz wynik:
[Total: 0 Średnia: 0]