Praca za granicą – jaki środek transportu wybrać?
Samolot, pociąg, autokar, samochód osobowy, czy bus? Cały wachlarz możliwości każdemu daje szansę znaleźć najbardziej odpowiednie rozwiązanie. Które z nich wybierane jest najczęściej?
Transport dla osób pracujących za granicą
Pracujesz lub planujesz pracować za granicą i regularnie przyjeżdżać do Polski? Coraz więcej rodaków decyduje się na taki model życia. Dzięki wysokim zarobkom można zapewnić lepszy byt rodzinie pozostającej w kraju lub uzbierać na otworzenie własnego biznesu, rozwój, zakup mieszkania czy budowę domu. Jeśli znalazłeś zatrudnienie w Niemczech, Belgii lub Holandii, możesz wybierać między kilkoma dostępnymi środkami transportu. Samolot jest najszybszą, lecz z reguły również najdroższą opcją, szczególnie przy dużym bagażu. Własny samochód opłaca się tylko wówczas, gdy zbierze się kilka osób, zrzuci na paliwo i najlepiej, gdy jest więcej niż jeden kierowca. Duży autokar to wygodna opcja, lecz należy pamiętać o tym, że na autostradzie nie może przekroczyć 100 km/h. Bus do Belgii, Holandii lub Niemiec jest optymalnym rozwiązaniem, które wybiera coraz większa liczba osób podróżujących do pracy i nie tylko.
Zalety podróżowania busem do pracy za granicą
Największym plusem jest możliwość, którą oferują takie firmy jest przewóz „od drzwi do drzwi”. Oznacza to brak przesiadek, dojeżdżania na dworzec, organizowania transportu z dużego miasta, dźwigania walizek. Kierowca zabiera Cię z domu lub innego wybranego przez Ciebie miejsca i wysadza pod kwaterą, w której mieszkasz za granicą. Transport do Belgii czy Holandii busem umożliwia też zabranie ze sobą 2 dużych walizek, toreb do luku bagażowego i 1 bagażu podręcznego do kabiny. To ogromny plus w porównaniu do lotu samolotem, gdzie dopłata za nadbagaż bywa większa, niż sam bilet, a także w porównaniu do jazdy osobówką w towarzystwie innych pasażerów.
W busach najczęściej możesz liczyć na klimatyzację i ogrzewanie, które dostosujesz do siebie, a także możliwość naładowania telefonu i sporą przestrzeń na nogi, co jest szczególnie ważne dla osób wysokich. Należy pamiętać, że przekraczając granicę państwa jesteśmy w zasięgu innych sieci, warto zatem zapoznać się z ofertą na Internet i telefonia komórkowa w Niemczech.
Jeżdżąc busem do pracy za granicę, ograniczasz też liczbę zagrożeń, z którymi możesz się zetknąć na dworcu, lotnisku czy np. w pociągu. Czas podróży z kolei możesz spożytkować na oddanie się relaksowi. Drzemka, oglądanie filmu, serialu, czytanie książki, ale też nauka lub rozmowa telefoniczna z kimś bliskim to świetne sposoby na to, by czas przejazdu minął niepostrzeżenie i z pożytkiem.
Sprawdź również wyszukiwarkę ofert pracy w Niemczech. Wejdź na Praca bez pośredników Niemcy – sprawdź najlepsze oferty na Dungito!
Przewozy do pracy w Niemczech, Belgii i Holandii – na co zwrócić uwagę?
Najczęściej o wyborze przewoźnika decyduje cena w korelacji z jakością usługi. Czasem warto dopłacić kilka złotych, ale mieć pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem, kierowca jest wykwalifikowany i kulturalny, a samochód czysty i wygodny. Najważniejszą kwestią jest tak naprawdę bezpieczeństwo. Kiedy chcesz skorzystać z usługi firmy przewozowej, upewnij się, że jej samochody są zadbane, a personel doświadczony. Zawsze przed pierwszą podróżą warto sprawdzić opinie o danej firmie. Firma BHTransport według opinii klientów dostępnych na google (4,6/5,0), cieszy się świetną renomą, oceniana jest jako punktualna, rzetelna i godna zaufania. Busy odbierają pasażerów z większości polskich województw. Są to: podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie, śląskie, dolnośląskie i opolskie, mazowieckie, lubelskie, lubuskie, łódzkie. Bus przyjedzie po Ciebie w dowolne miejsce w Krakowie, Łodzi, Lublinie, ale też z mniejszych miejscowości, takich jak: Zgierz, Wadowice, Leszno, czy Skoczów. Bezpośrednio dojedziesz m.in. do Berlina, Monachium, Drezna, Amsterdamu, Eindhoven, Brukseli czy Antwerpii.
Ile kosztuje transport do Holandii, Belgii czy Niemiec? Sprawdź na stronie bhtransport.pl, by już teraz zaplanować częstotliwość swoich podróży do Polski.
Ekspert w dziedzinie HR oraz rynku pracy z wieloletnim doświadczeniem. Praca w branży HR pozwoliła na poznanie wielu ciekawych technik rekrutacyjnych. Na blogu udziela porad a także opisuje procesy związane z prowadzeniem rekrutacji bądź też firmy.