Praca w Niemczech: Najpopularniejsze branże wybierane przez Polaków

Podziel się z innymi

Niemcy to jeden z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków emigracyjnych. Tamtejsza gospodarka niezmiennie jest jedną z najsilniejszych na świecie, a niemieccy pracodawcy cenią Polaków m.in. za wysoką jakość wykonywanej pracy. Chcesz spróbować swoich sił w pracy za granicą? Zobacz, jakie branże są obecnie na topie i dołącz do grona rodaków, którzy odnieśli finansowy sukces.

Z czego wynika popularność niemieckiego rynku pracy?

Perspektywa zatrudnienia w Niemczech przyciąga głównie wysokimi zarobkami. Atrakcyjność tamtejszego rynku pracy wynika także ze stosunkowo niewielkiej odległości (wielu Polaków, pracując u zachodniego sąsiada, weekendy spędza w kraju), różnorodności ofert pracy i wysokiej kultury pracy. Co ważne, nie zawsze jest wymagana znajomość języka niemieckiego.

Jakiej pracy w Niemczech szukają Polacy? Najpopularniejsze branże

Nigdzie w całej Europie nie ma tak dużego deficytu pracowników, jak w Niemczech. Ten fakt chętnie wykorzystują Polacy. Jakie branże satysfakcjonują nas najbardziej i w jakich zawodach najchętniej podejmujemy pracę o charakterze tymczasowym?

1. Usługi samochodowe

Osoby z podstawową znajomością języka niemieckiego i/lub angielskiego i posiadające prawo jazdy kategorii B bardzo często szukają zatrudnienia w branży usług samochodowych. Popularnością cieszą się m.in. zawód mechanika i praca na myjni samochodowej, bardzo często będącej częścią dużego salonu samochodowego.

2. Logistyka i transport

Chętnie wybieraną branżą jest logistyka i transport. Praca w tym obszarze stwarza ogromne możliwości i pozwala w stosunkowo krótkim czasie znaleźć satysfakcjonujące zajęcie. Osoby zainteresowane zatrudnieniem o takim charakterze mogą pracować m.in. w zawodzie kierowcy lub operatora wózka widłowego.

3. Przemysł produkcyjny

Duży wybór ofert pracy dotyczy także branży produkcyjnej. Pracownicy fizyczni mają możliwość podjęcia zatrudnienia w zawodzie magazyniera lub pracownika produkcji. Większość pracodawców nie wymaga znajomości języka niemieckiego, niezbędna jest natomiast gotowość do pracy i sumienność w realizacji powierzonych zadań.