Główny Inspektorat Weterynarii w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
specjalista
Główny Inspektorat Weterynarii
ul. Wspólna 30
00-930 Warszawa
Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
- Prowadzenie spraw dotyczących handlu żywymi zwierzętami, wprowadzania ich na rynek lub przemieszczania, w celu zapewnienia kontroli przestrzegania wymagań weterynaryjnych przez podmioty podejmujące i prowadzące działalność związaną ze zwierzętami oraz kontroli zwierząt wprowadzanych na rynek, przemieszczanych lub przeznaczonych do handlu.
- Prowadzenie spraw związanych z działalnością podmiotów nadzorowanych zajmujących się prowadzeniem miejsc gromadzenia zwierząt oraz prowadzenie i aktualizacja wykazu zatwierdzonych miejsc gromadzenia zwierząt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie załącznikiem II rozdz. I cz. I Decyzji Komisji 2009/712/WE.
- Prowadzenie spraw związanych z działalnością podmiotów nadzorowanych zajmujących się obrotem zwierząt, pośrednictwem w tym obrocie lub skupem zwierząt oraz prowadzenie i aktualizacja wykazu zatwierdzonych pośredników oraz obiektów wykorzystywanych przez pośredników na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie załącznikiem II rozdz. I cz. II Decyzji Komisji 2009/712/WE.
- Prowadzenie spraw związanych z działalnością podmiotów nadzorowanych zajmujących się organizowaniem targów, wystaw, konkursów, pokazów zwierząt oraz prowadzenie i aktualizacja wykazu podmiotów zajmujących się organizowaniem targów, wystaw, konkursów, pokazów zwierząt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
- Prowadzenie spraw związanych z przestrzeganiem przepisów dotyczących przemieszczania o charakterze niehandlowym, wywozu i wprowadzania do handlu zwierząt towarzyszących.
- Opracowywanie instrukcji dotyczących postępowania organów Inspekcji Weterynaryjnej przy dokonywaniu wysyłek zwierząt z Polski do innych państw członkowskich w celu ujednolicenia postępowania jednostek Inspekcji Weterynaryjnej w tym zakresie.
- Opracowywanie instrukcji dotyczących postępowania organów Inspekcji Weterynaryjnej przy zatwierdzaniu i kontroli podmiotów nadzorowanych zajmujących się obrotem zwierząt, pośrednictwem w tym obrocie lub skupem zwierząt w celu ujednolicenia postępowania jednostek Inspekcji Weterynaryjnej w tym zakresie.
- Współpraca z pozostałymi pracownikami wydziału w prowadzeniu spraw właściwych dla Wydziału ds. Handlu i Obrotu Zwierzętami.
- Opracowywanie instrukcji dla przedstawiciela Polski na posiedzenia Stałego Komitetu ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz oraz grup roboczych KE dotyczących spraw w zakresie właściwości Wydziału.
- Opracowywanie lub udział w opracowywaniu innych niż ww. projektów aktów prawa wewnętrznego wydawanych przez Głównego Lekarza Weterynarii w sprawach w zakresu właściwości Biura.
- Opiniowanie projektów aktów prawnych opracowanych przez inne instytucje, które zostały przesłane do Głównego Inspektoratu Weterynarii w ramach uzgodnień resortowych i międzyresortowych.
- Współpraca z Biurem Kontroli w zakresie kontroli jednostek organizacyjnych Inspekcji Weterynaryjnej.
Warunki pracy
Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
Praca biurowa wykonywana przy użyciu komputera oraz urządzeń techniki biurowej (kserokopiarka, skaner, niszczarka). Praca wykonywana w pozycji przemiennej na terenie Głównego Inspektoratu Weterynarii lub na zewnątrz (delegacje).
Miejsce i otoczenie organizacyjno--techniczne stanowiska pracy:
Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pomieszczeniu biurowym na IV lub V piętrze w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ul. Wspólnej 30. Ze względu na konstrukcję budynku -- okna w pomieszczeniach biurowych na V piętrze zamontowane są w połaciach dachowych. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez: zapewnienie odpowiedniej szerokości drzwi i ciągów komunikacyjnych, brak progów na ciągach komunikacyjnych, dostosowanie toalet. Platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru oraz przy wejściu do budynku od ul. Żurawiej. Budynek może stwarzać problemy komunikacyjne dla osób niepełnosprawnych ruchowo ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.
Inne informacje:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
Umowa o pracę na zastępstwo (od 01.09.2017 r.).
Proponowane wynagrodzenie zasadnicze: od 3900 zł brutto do 4100 zł brutto.
Oferty otrzymane lub uzupełniane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego). Dokumenty złożone w aplikacji nie będą zwracane.
Kandydaci zakwalifikowani do dalszych etapów naboru zostaną powiadomieni telefoniczne lub e-mailem o ich terminie.
Po zakończeniu naboru oferty osób niezatrudnionych zostaną zniszczone.
Wzór oświadczeń dla kandydata do pobrania ze strony www.wetgiw.gov.pl -- zakładka Praca.
Dodatkowe informacje: (22) 623-13-29.
Wymagania związane ze stanowiskiem pracy
wykształcenie: wyższe weterynaryjne
doświadczenie zawodowe/staż pracy
3 lata doświadczenia zawodowego
w Inspekcji Weterynaryjnej lub w administracji publicznej na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków
pozostałe wymagania niezbędne:
- Wiedza: znajomość przepisów weterynaryjnych w zakresie handlu i obrotu zwierzętami, identyfikacji i rejestracji zwierząt, ochrony zdrowia zwierząt i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt.
- Kompetencje: kreatywność, samodzielność, inicjatywa, rzetelność, komunikatywność, terminowość.
- Umiejętności: bardzo dobra organizacja pracy własnej, praca pod presją czasu, umiejętności redakcyjne.
- Znajomość języka angielskiego na poziomie B2.
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
wymagania dodatkowe
- Przeszkolenie: z zakresu funkcjonowania systemu TRACES, dostępu do Centralnej Bazy Danych Koniowatych, dostępu do rejestru zwierząt gospodarskich oznakowanych poprzez Platformę Aplikacyjną i przeglądarkę IW-SIRZ.
- Wiedza: znajomość rekomendacji Kodeksu Zdrowia Zwierząt Lądowych OIE
Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
- Życiorys/CV i list motywacyjny
- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
- Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
- Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
- Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
- Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatówKopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształceniaKopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracyKopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagań dodatkowych w zakresie studiów podyplomowych, przeszkolenia.Dokumenty należy złożyć do: 2017-08-07
Decyduje data:stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu