Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
specjalista
Ministerstwo Sprawiedliwości
Al. Ujazdowskie 11
00-950 Warszawa
Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:
- Opiniowanie aktów prawnych z zakresu bezpieczeństwa i obronności państwa oraz opracowywanie sprawozdań, informacji, notatek służbowych z obszaru bezpieczeństwa i obronności państwa
- Realizacja procesu programowania pozamilitarnych przygotowań obronnych, w tym opracowywanie Programu Doskonalenia Obrony Cywilnej działu administracji rządowej sprawiedliwość, wraz z określaniem przedsięwzięć rzeczowo finansowych oraz poziomu wydatków na jego realizację.
- Przygotowywanie propozycji w zakresie funkcjonowania resortowego systemu obronnego, w tym propozycji dotyczących organizacji stanowiska kierowania Ministra Sprawiedliwości, a także realizacji procedur związanych z podwyższaniem gotowości obronnej państwa.
- Organizowanie i koordynowanie wykonywania zadań w ramach programowania obronnego, w zakresie opracowywania potrzeb jednostek organizacyjnych Służby Więziennej zgłaszanych do Programu Mobilizacji Gospodarki oraz Rządowego Programu Rezerw Strategicznych.
- Organizowanie na potrzeby podwyższania gotowości obronnej państwa systemu stałego dyżuru w dziale administracji rządowej sprawiedliwość, w celu uruchamiania zadań i przekazywania informacji dotyczących ich realizacji, a wynikających z Planu operacyjnego funkcjonowania działu administracji rządowej sprawiedliwość oraz Planu zarządzania kryzysowego Ministra Sprawiedliwości.
- Realizacja procedury reklamowania pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości od obowiązku pełnienia czynnej służby wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny.
- Realizacja procesu szkolenia obronnego w dziale administracji rządowej sprawiedliwość, w tym przygotowywanie i realizacja ćwiczeń obronnych: kompleksowych i działowych, których organizatorem jest Minister Sprawiedliwości.
- Realizacja problemowych i doraźnych kontroli wykonywania zadań obronnych w jednostkach organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez Ministra Sprawiedliwości.
Warunki pracy
- praca przy komputerze pow. 4 godzin dziennie,
- kontakt z klientem zewnętrznym,
- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz,
- budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Inne informacje:
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
Proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto: do 3747,68 zł (mnożnik kwoty bazowej do wysokości 2,0).
Kandydatki/kandydaci, których oferty spełnią wymagania formalne zostaną powiadomieni o terminie kolejnego etapu naboru mailem lub telefonicznie. Etapy naboru: test wiedzy, sprawdzian umiejętności, rozmowa kwalifikacyjna.
Oferty przesłane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego).
Oferty nie spełniające wymagań formalnych zostaną zniszczone komisyjnie w terminie 14 dni od zakończenia naboru.
Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z załącznikiem nr 2 do Zarządzenia Dyrektora Generalnego Ministerstwa Sprawiedliwości nr 51/2015 z dnia 30 kwietnia 2015 r., określającym zasady naboru oraz warunki zakwalifikowania do kolejnych etapów naboru, a także skorzystania z formularza aplikacyjnego oraz oświadczeń w zakładce „oferty pracy" na stronie www.ms.gov.pl
Do udziału w naborze zachęcamy osoby niepełnosprawne.
Informacje dodatkowe pod nr tel. (22) 52 12 707.
Wymagania związane ze stanowiskiem pracy
wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy
2 lata doświadczenia zawodowego
na stanowisku związanym z bezpieczeństwem i obronnością państwa,
pozostałe wymagania niezbędne:
- przeszkolenie w zakresie ochrony informacji niejawnych,
- poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą TAJNE
- znajomość dokumentów strategicznych z obszaru bezpieczeństwa narodowego
- bardzo dobra znajomość przepisów i problematyki przygotowań obronnych,
- biegła znajomość aplikacji MS Office (Word, Excel, Power Point),
- zorientowanie na osiąganie celów, doskonalenie zawodowe, identyfikacja z misją urzędu, otwartość na zmiany, komunikacja, myślenie analityczne, umiejętność współpracy,
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
wymagania dodatkowe
- doświadczenie zawodowe w komórkach organizacyjnych ds. obronnych lub zarządzania kryzysowego,
- przeszkolenie z obsługi systemu niejawnej poczty internetowej SNPI OPAL.
Dokumenty i oświadczenia niezbędne:
- Życiorys/CV i list motywacyjny
- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
- Kopia dokumentu potwierdzającego wymagane przeszkolenie,
- Kopia aktualnego poświadczenia bezpieczeństwa upoważniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „tajne" lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie poszerzonego postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawa o ochronie informacji niejawnych.
- Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
- Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
- Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
- Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatówKopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształceniaDokumenty potwierdzające spełnianie wymagań dodatkowych (fakultatywnie).Dokumenty należy złożyć do: 2017-02-20
Decyduje data:stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu